REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: ponad 60 mln zł na nowe inwestycje

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 04 lip 2014 12:36
Bydgoszcz: ponad 60 mln zł na nowe inwestycje
fot. UM Bydgoszcz

Jak informuje bydgoski magistrat w Myślęcinku powstanie Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, zaś nowy inkubator przedsiębiorczości zlokalizowany będzie w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

REKLAMA

W tym tygodniu podpisane zostały umowy na dofinansowanie obu inwestycji wartych w sumie ponad 60 mln zł. Jak zaznaczył Rafał Bruski prezydent Bydgoszczy, miasto Bydgoszcz ma najniższy wskaźnik bezrobocia w regionie. - Jednak zależy nam na tym, by w mieście pojawiały się coraz bardziej atrakcyjne oferty pracy. Poza tym chcemy wspierać osoby, które mają pomysł na własny biznes. Dlatego budowa inkubatora przedsiębiorczości była jednym z priorytetów. Z kolei centrum wystawiennicze umożliwi prawidłowe funkcjonowanie takich imprez jak choćby targi „Wod-Kan” i skuteczne starania o inne imprezy targowe - dodał Rafał Bruski.

Andrzej Półgrabski prezes BPPT zwrócił uwagę na wartość obu projektów. – To ponad 60 mln złotych netto. Wyzwaniem, szczególnie w przypadku obu inwestycji będzie bardzo krótki termin realizacji. Chcemy by na przełomie września i października był on już użytkowany. Dlatego przygotowania do tej inwestycji zaczęliśmy już jesienią ubiegłego roku, nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu – powiedział Andrzej Półgrabski. Prezes BPPT zaznaczył, że opracowano już program funkcjonalno-użytkowy, uzyskał niezbędne pozwolenia i wyłonił wykonawców.

Inkubator Przedsiębiorczości to sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 7020,8 m kw., w tym powierzchni przeznaczonej na wynajem (biurowej) 4140,3 m kw. Inkubator ma oferować między innymi wsparcie biurowe, szkolenia i doradztwo, porady prawne i obecność nowych podmiotów w otoczeniu biznesowym. Część powierzchni biurowej BPPT planuje wynająć partnerowi strategicznemu. Powierzchnia użytkowa przeznaczona pod wynajem na ten cel będzie wynosiła ok. 1944,6 m kw.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze to hala targowo-wystawiennicza z częścią biurowo-konferencyjną, służąca do spełniania funkcji wystawienniczo – targowych oraz jako centrum konferencji i centrum imprez artystyczno-rozrywkowych. Inwestycja usytuowana będzie przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Jeździecką, na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia zabudowy to ok. 13.637 m kw., w tym powierzchnia użytkowa ok. 16.480 m kw.

Wspominane inwestycje powstaną przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej 5 „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Działanie 5.1 „Rozwój instytucji otoczenia biznesu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY