REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Była fabryka fortepianów odzyska dawny blask. W planach hotel i biura

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 paź 2016 11:53
Była fabryka fortepianów odzyska dawny blask. W planach hotel i biura
fot. materiały inwestora

W byłej fabryce fortepianów i pianin powstanie hotel Hampton by Hilton Kalisz. Pozostałą część kompleksu zajmą biura i lokale handlowo-usługowe. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO Architektura z Poznania.

REKLAMA

Antczak Calisia Spółka Komandytowa, spółka zależna firmy Budowlanej Antczak, pod koniec września uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę i przystępuje do realizacji centrum hotelowo-biznesowego Calisia. Przy współpracy z grupą Hilton Worldwide, w byłej fabryce fortepianów i pianin, powstanie hotel Hampton by Hilton Kalisz. Pozostałą część kompleksu zajmą biura i lokale handlowo-usługowe.

Nieruchomość zlokalizowana przy ul. Fryderyka Chopina 9 w Kaliszu, została nabyta przez FB Antczak jesienią 2015 roku. Od momentu nabycia poszukiwano optymalnej koncepcji rewitalizacji obiektu, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał przestrzeni i służyć mieszkańcom.

- Rewitalizacja obiektów historycznych i adaptacja ich wnętrz dla potrzeb biznesu to trend, który w branży nieruchomościowej istnieje od kilku lat. Wiele przykładów takich realizacji znajdziemy w stolicy – spójrzmy na takie projekty jak Ufficio Primo, czy też kompleks Dzielna 60. Zakup niszczejącej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia” ma wymiar symboliczny. Przed laty było to prężnie działające przedsiębiorstwo, które produkowało wysokiej jakości instrumenty, pożądane na całym świecie. Decydując o dostosowaniu tej nieruchomości do potrzeb biznesu, chcemy przywrócić jego dawną świetność i dobrą sławę – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.  

W lipcu 2016 FB Antczak podpisało umowę franczyzową z marką Hilton Worldwide. Pod  marką Hampton by Hilton znajdzie się ponad 3000 mkw. powierzchni hotelowej zaplanowanej w ramach projektu „Calisia – centrum kultury i biznesu”. Powstały na tej powierzchni hotel będzie dysponował 96 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

Oprócz części hotelowej, na projekt Calisia składać się będzie także przestrzeń biurowo-usługowa o łącznej powierzchni 4000 mkw. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią publiczną dostępną dla mieszkańców, gdzie w przyjaznej atmosferze będą mieli okazję skorzystać z oferty restauracji i showroomów.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO Architektura z Poznania. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY