REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Była fabryka fortepianów odzyskuje blask

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 lut 2017 11:12
Była fabryka fortepianów odzyskuje blask
fot. mat. prasowe
Była fabryka fortepianów odzyskuje blask
Była fabryka fortepianów odzyskuje blask

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin „Calisia” zmienia oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni powstaje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską w samym sercu Kalisza. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO architektura z Poznania.

REKLAMA

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, zintegrowanie wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałość o wykończenie zabytkowych detali to elementy, które składają się na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015, planowane zakończenie to III kwartał 2018 roku.

- Rewitalizacja zabytków to zawsze wyzwanie dla wykonawcy. Wszelakie prace przy budynku Calisii prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres działań rewitalizacyjnych obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz pieczołowite odtworzenie wielu detali architektonicznych. Zmiana oblicza zabytkowej części Kalisza powoduje, że możemy sięgać po niecodzienne rozwiązania. Przywracamy świetność symbolowi miasta, jakim jest fabryka „Calisia” korzystając z metod zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Biurowiec Calisia One to unikatowe przestrzenie biurowo-usługowe. Na 6 kondygnacjach znajduje się łącznie 3,6 tys. mkw. powierzchni biurowych w standardzie A. Układ piętra pozwala na elastyczną i efektywną aranżację powierzchni biurowej w formule „open space” oraz z podziałem na pokoje biurowe. Powierzchnia piętra od 270 do 490 mkw., powierzchnia typowego modułu to zaś od 180 do 370 mkw. Inwestor dopuszcza również możliwość przystosowania powierzchni do celów innych niż biurowe. Garaż podziemny, windy, przystosowanie powierzchni dla osób niepełnosprawnych i dostęp dla najemców do sal konferencyjnych to tylko niektóre z wielu udogodnień jakie planowane są w budynku. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią dostępną dla pracowników kompleksu ale również mieszkańców Kalisza.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO architektura z Poznania. Projekt lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY