REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 kwi 2017 11:02
Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie
Calisia One fot. mat. prasowe
Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie
Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie
Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie

Dawna fabryka fortepianów Calisia rewitalizowana jest zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego. Powstający biurowiec, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego Calisia One, jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji.

REKLAMA

Calisia One to kameralny biurowiec powstający w gruntownie rewitalizowanym budynku dawnej fabryki fortepianów Calisia, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego, w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. Calisia One będzie jednym z pierwszych biurowców w Polsce, realizowanym zgodnie z zasadami międzynarodowego systemu certyfikacji  BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Biurowiec, w trakcie procesu certyfikacji, jest oceniany pod kątem wpływu na środowisko naturalne oraz komfortu przyszłego użytkownika. Inwestycja oceniana jest także w kategoriach: zarządzania projektem, prowadzenia procesu budowy czy zużycia energii.

Calisia One to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie - zarówno na etapie  projektu, jak i budowy i zawsze z myślą o przyszłym użytkowaniu. W kompleksie zaprojektowano szereg rozwiązań zwiększających wydajność oraz komfort. Wodooszczędna armatura, odpowiednia ilość i jakość świeżego powietrza w budynku oraz wykorzystanie energooszczędnych lamp to standardy zrównoważonego budownictwa XXI wieku. Plany zakładają wyposażenie obiektu w nowoczesne technologie takie jak system sterowania oświetleniem zapewniający bezpieczny i optymalny poziom natężenia światła. Uzupełnieniem biurowca Calisia One jest ozdobione roślinnością patio dostępne dla użytkowników kompleksu oraz  mieszkańców Kalisza. W procesie projektowania zieleni, równie istotne jak estetyka były względy ekologiczne.

- Wszelkie prace przy budowie Calisia One, prowadzone są z myślą o komforcie przyszłego użytkownika oraz rozwiązaniach przyjaznych naturze. Całość prac rewitalizacyjnych przebiega pod ścisłym nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz zgodnie z wielokryterialnym systemem certyfikacji środowiskowej BREEAM. Na nas jako inwestora, taki model budowy nakłada dużo więcej obowiązków. Budowanie w sposób zrównoważony, z troską o zasoby naturalne to wyzwanie, któremu jednak musi podołać nowoczesny deweloper – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO architektura z Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY