REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Cedet z wiechą. Perełka architektury szkicu AMC i RKW

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 paź 2017 15:41
Cedet z wiechą. Perełka architektury szkicu AMC i RKW
fot. materiały prasowe
Cedet z wiechą. Perełka architektury szkicu AMC i RKW

19 października na zrewitalizowanym budynku CEDET, mieszczącym się w ścisłym centrum Warszawy, zawisła wiecha. Obiekt uległ nie tylko modernizacji, ale również rozbudowie. Łączna powierzchnia inwestycji, zaprojektowanej z myślą o prestiżowych biurach i lokalach handlowych, wyniesie ok. 22 tys. mkw. CEDET zostanie oddany do użytku na początku II kwartału 2018 roku.

REKLAMA

Zbudowany w latach 50. XX wieku Centralny Dom Towarowy, od 2015 roku jest rewitalizowany przez Immobel Poland – spółkę córkę lidera belgijskiego rynku nieruchomości - Immobel Group. Zamysłem inwestora było przywrócenie obiektowi jego pierwotnego charakteru - handlowej wizytówki miasta i miejsca spotkań jego mieszkańców. Charakteru, który utracono w trakcie niestarannej i pospiesznej odbudowy po pożarze w 1975 roku.

Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland wyjaśnia, dlaczego firma chce realizować inwestycje w niełatwej formule rewitalizacyjnej. - Rewitalizacja jest jednym z trendów, bez którego nie zadbamy o zrównoważony rozwój centrów miast. Widzimy to dobrze na rynkach europejskich, gdzie modernizowane perełki architektury idealnie uzupełniają ofertę wielkopowierzchniowych, nowoczesnych biurowców. Rynek warszawski również do tego dojrzewa. Modernizowane obiekty są zwykle mniejsze i bardziej kameralne. To atut dla tych firm, które stawiają na prywatność i prestiż usług - jak kancelarie prawne czy fundusze inwestycyjne. Grupa Immobel ma międzynarodowe doświadczenie w realizacji takich inwestycji, potwierdzone chociażby sukcesem naszego obiektu Chambon w tegorocznej edycji MIPIM Awards. To przewaga konkurencyjna, którą chcemy wykorzystać na polskim rynku dzięki ścisłej współpracy i wymianie doświadczeń pomiędzy naszymi oddziałami - mówi Wachowicz.

Nowe funkcjonalności

Z kolei Patrycja Van Triet, menedżer projektu w Immobel Poland podkreśla, że obiekt został
dopasowany do potrzeb mieszkańców dzisiejszej Warszawy. - Oprócz rewitalizacji głównej bryły budynku, rozbudowaliśmy go o zupełnie nową powierzchnię. Na sąsiadującej działce, pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką, odtworzyliśmy zachodnią pierzeję ul. Brackiej - mówi Van Triet.

Nowy obiekt, zaprojektowany przez konsorcjum uznanych pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, liczy dziś 7 kondygnacji naziemnych oraz 4 podziemne. Powierzchnie biurowe, o łącznej powierzchni ok. 15 000 mkw., będą zlokalizowane na piętrach od 2 do 6. Z kolei punkty handlowe, których powierzchnia najmu to ponad 7 000 mkw., zostały zaprojektowane na poziomie -1, parterze i 1. piętrze. - Na pozostałych kondygnacjach podziemnych będzie znajdował się parking ogólnodostępny z 136 miejscami postojowymi - dodaje Van Triet.

Użytkownik na specjalnych warunkach

Najemcy powierzchni w obiekcie mogą liczyć na szereg udogodnień. Dzięki nowoczesnej, w pełni przeszklonej fasadzie oraz wewnętrznemu patio wszystkie powierzchnie biurowe zyskają dostęp do światła dziennego. CEDET zaoferuje także unikalną, jak na centrum miasta, wielkość modułów najmu dostępnych na jednym piętrze – ok. 3 000 mkw. pozwoli wielu najemcom na zlokalizowanie całego biura na jednej kondygnacji. Budynek może też poszczycić się ponadstandardową wysokością pomieszczeń biurowych w świetle - 2,90 m, uchylnymi oknami oraz tarasami dostępnymi dla najemców.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY