REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace już działa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 wrz 2014 13:36
Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace już działa
Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace we Wrocławiu
Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace już działa
Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace już działa

Nowo powstałe Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems to budynek o powierzchni blisko 3700 mkw., z czego ponad 1000 mkw. przeznaczono na laboratoria badawcze. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

REKLAMA

Kaliska firma budowlana „Marek Antczak” zakończyła realizację Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu. Nowy ośrodek badawczy zajmuje powierzchnię ponad 3700 mkw. i już od połowy lipca 2014 służy inżynierom lotniczym współpracującym z amerykańską spółką.

- Projekt Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace to kolejne wyzwanie, które FB Antczak zrealizowało z sukcesem. Tak niestandardowe projekty, jak ten we Wrocławiu pozwalają wzmacniać nasze kompetencje wykonawcze i sprawiają, że co raz częściej kierują do nas kroki inwestorzy, którzy planują realizację takich obiektów - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, która zajmuje się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. Obecnie w nowej siedzibie firmy zatrudnionych jest 130 inżynierów, ale kierownictwo firmy podkreśla, że za niecałe trzy lata liczba to wzrośnie do 400. Część produkcyjna wrocławskiego zakładu zatrudnia obecnie prawie 800 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY