Centrum handlowe i muzeum szwalnicze. W Rzeszowie stanie nowa bryła - Stara SzwalniaPropertyDesign.pl - 05-07-2019 13:00


Galeria Rotunda, która znajduje się przy ulicy Okulickiego w Rzeszowie, dostanie drugie życie. Firma deweloperska Szklane Tarasy planuje podkreślić historyczną wartość tego miejsca, całkowicie zmieniając koncepcję i wygląd centrum handlowego.

Inspiracją do rewolucyjnych zmian w obiekcie jest przeszłość nieruchomości - była tu szwalnia, będąca ówcześnie charakterystycznym punktem Rzeszowa. Stąd wzięła się też koncepcja rozbudowy galerii oraz nowa nazwa – Stara Szwalnia. Nowi właściciele zapowiadają ponadto powstanie całego muzeum szwalniczego, które dodatkowo podkreśli historię oraz klimat budynku.

Aktualnie inwestorzy biorą się do pracy i zaczynają rekonstrukcję i rozbudowę galerii, której nowoczesne powierzchnie mają być gotowe na przyjęcie mieszkańców miasta. W obiekcie mają znajdować się również powierzchnie do wynajęcia. Galeria znajduje się blisko centrum oraz niedaleko osiedli rodzinnych.

Dotychczas budynek stanowił jedynie chaotyczny twór, który ciężko było dostrzec w gąszczu reklam umieszczonych na jego elewacji.

- Musimy dbać o wygląd i estetykę miasta. To wstyd, że wcześniejsi posiadacze obiektu doprowadzili go do takiego stanu. Zamiast cieszyć oko – budynek straszy! Prace zostaną podjęte jak najszybszej. Nowa koncepcja będzie wyróżniać budynek wśród „osiedlowej architektury” i cieszyć oko mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto Rzeszów – mówią inwestorzy.

Kiedy Rotunda odrodzi się w postaci Starej Szwalni? Nowi właściciele nie podają konkretnych terminów, ale przywidują zakończenie modernizacji jeszcze w 2019 roku.