REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Historii Zajezdnia, projektu PP Maćków, na ostatniej prostej

  • Autor: wroclaw.pl
  • 29 mar 2016 09:58
Centrum Historii Zajezdnia, projektu PP Maćków, na ostatniej prostej
Centrum Historii Zajezdnia

Na dwóch poziomach 1800 mkw. powierzchni wystawienniczej, do tego 2,3 hektara wokół hali – w Centrum Historii Zajezdnia zakończono prace budowlane. Obecnie trwa montaż ekspozycji. Pod koniec sierpnia planowane jest otwarcie - informuje oficjalny portal miejski wroclaw.pl.

REKLAMA

Centrum Historii Zajezdnia powstaje we Wrocławiu w historycznej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej.

Na działalność nowo powstającej placówki złożą się wystawy czasowe i stała ekspozycja, ale też zajęcia dla młodzieży. Symbolem centrum w zajezdni ma być zabytkowy autobus Jelcz 043 zwany „Ogórkiem”. 

W muzeum będą ekspozycje, przedstawiające historię przesiedlenia ludności z Kresów, ale też dotyczące, między innymi, Pomarańczowej Alternatywy oraz wydarzeń związanych z wrocławską Solidarnością. Wykonawcą jest Inter-System. Za projekt centrum odpowiada Pracownia Projektowa Maćków.

– W tym muzeum nie będzie kapci i zamkniętych gablot. Tam wszytko będzie można dotknąć. Inspiracją było dla nas interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Ważną rolę będzie odgrywać scenografia zaprojektowana przez wrocławskiego artystę Marka Stanielewicza, który współpracował z ośrodkiem w 2010 r. przy wystawie „Solidarny Wrocław” na pl. Społecznym – wyjaśnia Juliusz Woźny, rzecznik Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Plac wokół hali (ok. hektar powierzchni), na którym mają być organizowane m.in. koncerty i wystawy, będzie ogólnodostępny.

Cały projekt ma kosztować 36 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY