REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Marszałkowska na półmetku. Czy odmieni Warszawę?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lip 2017 09:20
Centrum Marszałkowska na półmetku. Czy odmieni Warszawę?
fot. mat. prasowe

Trwają prace konstrukcyjne ostatniego piętra biurowego projektu Centrum Marszałkowska w Warszawie. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Juvenes-Projekt.

REKLAMA

Naczelny Sąd Administracyjny umorzył postępowanie kasacyjne ze skargi wniesionej przez podmiot sąsiadujący z terenem inwestycji. Tym samym, prawomocnie zakończone zostało postępowanie kasacyjne, w którym skarżący podmiot domagał się uchylenia decyzji Prezydenta m. st. Warszawy zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę  obiektu.

- To oznacza, że w kwietniu przyszłego roku budynek będzie odbierany do użytku – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development.

Harmonogram budowy zakłada oddanie budynku do użytkowania w II kwartale 2018 roku i zakończenie stanu surowego otwartego już w sierpniu br.

Inwestycja zaoferuje łącznie aż 16,5 tys. mkw. powierzchni, z czego 3,4 tys. mkw. będzie przeznaczonych na handel i usługi, a resztę zajmą biura. Doskonała lokalizacja, gdzie dzienny ruch pieszych wsiadających i wysiadających tylko z II linii metra wynosi 120 tysięcy osób, daje ogromne możliwości przyszłym najemcom handlowym. Nowoczesna powierzchnia wzbogaci charakteryzujący się wielkim potencjałem high-street Ściany Wschodniej.

Wiemy, że na nowo zabłyśnie odrestaurowany, dobrze znany neon „Sezam”, a wewnątrz budynku położone zostaną, wcześniej zabezpieczone, mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne. Do Sezamu w dyskretny sposób nawiązuje architektura inwestycji – nowoczesna fasada budynku układa się w literę “S”.

Wykonawcą inwestycji Centrum Marszałkowska jest Korporacja Budowlana Doraco. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za proces najmu jest CBRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY