REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Paraolimpijskie powstanie w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 29 paź 2014 11:37
W Bydgoszczy powstanie Centrum Paraolimpijskie, fot. UM Bydgoszcz

Budowa Centrum Paraolimpijskiego w Bydgoszczy rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Obiekt hotelowy dostosowany dla osób niepełnosprawnych zostanie otwarty pod koniec 2016 r.

REKLAMA

Czterokondygnacyjny budynek hotelowy połączony ma być tunelem z Parkiem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu (PARiS) - podaje bydgoski magistrat. W skład PARiS-u wchodzą m.in. basen, siłownia, sala fitness, sala sportowa, kompleks saun, grota solna i zakład rehabilitacji. – W ciągu trzech kwartałów z usług Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu skorzystało 100 tys. osób, co świadczy o bardzo dużym zapotrzebowaniu na tego typu obiekty – podkreślił podczas konferencji prasowej Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii.

Centrum Paraolimpijskie ma stać się ośrodkiem sportów paraolimpijskich. Dyrektor CO liczy na pozyskanie dofinansowania do realizacji inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Hotel będzie miał 200 miejsc noclegowych. Obiekt będzie w pełni dostosowany do niepełnosprawnych, ma być wyposażony m.in. w 20 wind i docelowo mieć 400 miejsc noclegowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY