REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum po liftingu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 maj 2017 10:00
Centrum po liftingu
Focus Park Rybnik
Centrum po liftingu
Centrum po liftingu
Centrum po liftingu

Rozwój, dostosowania, remonty i innowacje: eko, dekor oraz smart. To nowości w Focus Park Rybnik.

REKLAMA

- Po 9 latach funkcjonowania galerii, a także po przebudowach lokali handlowych, które wykonaliśmy w 2012 roku, nadszedł czas na odświeżenie i ujednolicenie wizerunku galerii, jej wyglądu zewnętrznego, a także dostosowanie pomieszczeń sanitarnych do najnowszych trendów. W większym niż dotąd zakresie udało się również przeprowadzić modernizację oświetlenia galerii, tym samym ograniczając zużycie energii elektrycznej oraz poprawiając jakość oświetlenia - tłumaczy dyrektor galerii, Sonia Kostecka.

Obok prac remontowanych i modernizacyjnych widocznych dla klientów gołym okiem, rozszerzono również strefę bezpłatnego dostępu do Internetu, która obejmuje całą galerię.

Wymiana oświetlenia na LED

Głównym celem wymiany oświetlenia metalohalogenowego na oświetlenie w technologii LED było: obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej, poprawa barwy światła w częściach wspólnych oraz zwiększenie i utrzymanie równomierności oświetlenia w pasażach handlowych. W sumie wymieniono ponad 800 źródeł światła oraz opraw, m.in. oświetlenia podstawowe, boczne, dekoracyjne, oświetlenie w ciągach komunikacyjnych prowadzących na poziomy parkingowe oraz oświetlenie ewakuacyjne na wszystkich 3 poziomach galerii. W efekcie obniżono dzienne zużycie energii elektrycznej z 91 kWh do 33 kWH, a więc prawie trzykrotnie. Wydłużyła się również żywotność żarówek oraz opraw, ograniczając awaryjność i obniżając koszty eksploatacji. Poprawiła się również estetyka galerii. Jest to kontynuacja prac z 2015 roku, które związane były z wymianą oświetlenia zewnętrznego – między innymi w witrynach reklamowych – oraz wymianą oświetlenia na najwyższym poziomie parkingowym. Dzięki tym zmianom Focus Park stał się jeszcze bardziej ekologiczny i nowoczesny. 

Remont toalet

W ubiegłym roku wyremontowaliśmy w sumie 11 pomieszczeń sanitarnych oraz przystosowano do najnowszych standardów 3 pokoje dla rodzica z dzieckiem.

W toaletach dla kobiet, mężczyzn oraz dla osób niepełnosprawnych przeprowadzono remont związany z wymianą kasetonów sufitowych, montażem zabudów z lustrami podświetlanymi oświetleniem LED, wymianą kabin sanitarnych, suszarek do rąk, blatów wraz z armaturą, dokonano również wymiany wszystkich drzwi wejściowych do toalet. Dzięki ciekawym grafikom dekoracyjnym umieszczonym w nowo podświetlanych witrynach szklanych toalety nabrały nowoczesnego i oryginalnego wyglądu.

Zmodernizowano również pokoje przeznaczone dla rodzica z dzieckiem, tworząc przyjazne miejsce, w którym można zaopiekować się dzieckiem w komfortowych warunkach. Wejście do tych pokoi jest monitorowane i zabezpieczone wideodomofonami, dzięki czemu pracownik ochrony ma kontrolę nad osobami, które korzystają z owych pomieszczeń. Największy z pokoi wyposażony został m.in. dodatkową umywalkę przystosowaną dla dzieci, mikrofalówkę i podgrzewacz do mleka.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY