REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 lip 2015 14:38
Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL
Posnania pnie się w górę
Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL
Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL
Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL
Centrum Posnania pnie się w górę. To projekt RTKL

Do końca lipca br. zakończą się prace związane z budową stropu nad parterem, a pod koniec roku Posnania ma zostać zadaszona. Koncepcja architektoniczna centrum handlowego w Poznaniu została przygotowana przez amerykańską firmę RTKL.

REKLAMA

Koncepcja architektoniczna Centrum Posnania została przygotowana przez amerykańską firmę RTKL. Ta renomowana pracownia słynie z nowatorskich rozwiązań architektonicznych, czego przykładem są realizacje takich projektów, jak Metropolis w Moskwie czy Westfield w San Francisco.

Na największym w tej części Europy placu budowy codziennie pracuje 14 dźwigów oraz 1 200 osób. Docelowo – by inwestycja powstała w założonym terminie – liczba zatrudnionych wyniesie aż 3 000. Obecnie finalizowana jest budowa stropu nad parterem (poziom 0), której zakończenie zaplanowane jest na koniec lipca. Równolegle toczą się prace związane z budową kolejnej kondygnacji: w 64 proc. ukończono budowę ścian i filarów oraz w 15 proc. został już położony strop. Na wrzesień przewidziany jest początek prac przy elewacji zewnętrznej budynku.

Do tej pory zakończono prace ziemne oraz budowę podziemnego parkingu. W całości położone są fundamenty obiektu oraz kondygnacja poziomu 0, a także ukończono konstrukcję dwóch rotund, którymi poprowadzony zostanie dojazd na parkingi. – Na placu budowy możemy już oglądać zarys kształtu pasaży, jak również wygląd wejścia od strony ronda Rataje – mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu firmy Apsys, inwestora Posnanii. Na poziomie podziemnego parkingu oraz poziomu 0 rozpoczęły się już wykończeniowe prace murarskie, a wokół Centrum ułożono już 46 proc. sieci kanalizacji deszczowej.

Drogi wokół Centrum

Razem z budową Posnanii modernizacji ulega układ drogowy dookoła obiektu. Na ul. Krzywoustego ukończono już skrzyżowanie będące dojazdem do Centrum, a obecnie układane są tam chodniki i ścieżki rowerowe. Pod ul. Jana Pawła II trwa budowa ciepłociągu. Mając na uwadze komfort mieszkańców Rataj oraz kierowców wykorzystywana jest nowoczesna technologia dzięki której część prac odbywa się bez utrudnień w ruchu. Polega ona na stosowaniu metody bezwykopowej, pozwalającej na układanie rur o średnicy ponad 60 cm, pod powierzchnią ulicy. Równocześnie budowane są tam nowe ścieżki rowerowe oraz chodniki. Z drugiej strony Posnanii powstaje dojazd do ul. Milczańskiej od strony Centrum oraz skrzyżowanie ul. Milczańskiej z ul. Inflancką.

Nowe marki w Poznaniu

Równolegle z intensywnymi pracami budowlanymi bardzo pomyślnie przebiega proces komercjalizacji Posnanii. Do grona najemców dołączają kolejne marki, w tym debiutanci na poznańskim rynku np. Chiara, Colorshake, Etam, Hobby4Men, Okaidi, i Wedel, który wybrała Posnanię na miejsce swojej pierwszej pijalni czekolady w stolicy Wielkopolski. Na kilkanaście miesięcy przed otwarciem, Posnania jest już wynajęta w ponad 80 proc. Na 100 tys. m2 powierzchni handlowej znajdzie się 300 wiodących międzynarodowych i lokalnych marek, w tym sieciowe sklepy i autorskie koncepty polskich projektantów, a także kawiarnie i restauracje. – Posnania będzie jedynym obiektem w stolicy Wielkopolski z dwoma sklepami wielkopowierzchniowymi pod jednym dachem, klubem fitness z basenem oraz nowoczesnym multipleksem o powierzchni ponad 4,5 tys. mkw z 8 salami kinowymi. Nowością będzie też elegancko zorganizowana strefa premium, w której znajdzie się około 20 ekskluzywnych, modowych marek. – mówi Marek Błędowski, dyrektor handlowy i członek zarządu Apsys Polska S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY