REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Przesiadkowe w Gliwicach coraz bliżej realizacji

  • Autor: UM Gliwice
  • 30 wrz 2016 10:50
Centrum Przesiadkowe w Gliwicach coraz bliżej realizacji
Centrum Przesiadkowe według koncepcji An Archi Group fot. UM Gliwice
Centrum Przesiadkowe w Gliwicach coraz bliżej realizacji
Centrum Przesiadkowe w Gliwicach coraz bliżej realizacji

Plan utworzenia Zachodniej Bramy Metropolii Silesia nabiera coraz realniejszych kształtów. Gliwice ogłosiły przetarg nieograniczony na dokumentację projektową. Do wstępnej koncepcji projektowej opracowanej przez pracownię An Archi Group wprowadzono kilka zmian.

REKLAMA

Centrum Przesiadkowe, które powstanie na wykupionych przez miasto dawnych terenach kolei państwowych, będzie skupiać wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu i usprawni przemieszczanie się podróżnych. Będzie to nowoczesny, zintegrowany system stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych z parkingami dla samochodów i rowerów oraz zapleczem komercyjnym (lokalami gastronomicznymi i punktami z prasą). Według wstępnych planów inwestycja powinna być gotowa w 2020 r.

Jak informuje oficjalny portal miejski Gliwic, w dokumentacji Centrum Przesiadkowego zamieszczono wytyczne dotyczące zagospodarowania terenu pokolejowego za dworcem PKP. Zespoły dworców i parkingów, wchodzące w skład Centrum Przesiadkowego, mają zostać włączone do układu komunikacyjnego miasta. Skrzyżowanie przy ul. Tarnogórskiej i rondo im. L. Kaczyńskiego będą węzłami obsługującymi ten teren. Ponadto układ komunikacyjny południowej część śródmiejskiej strefy miasta zostanie zmodernizowany – przebudowana zostanie ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i drogi krzyżujące się oraz inne ulice, natomiast plac Piastów zyska nową aranżację (m.in. powstaną parkingi). Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji zostały określone w koncepcji techniczno-architektonicznej sporządzonej przez An Archi Group.

Oferty można składać do 30 października 2016 r. Inwestycja jest na etapie przetargu na dokumentację projektową. To początkowa faza całej procedury. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane powinny rozpocząć się w 2018 r. Zadanie będzie finansowane z udziałem środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - podaje gliwicki magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY