REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Sportów Motorowych rośnie w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 maj 2017 15:11
Centrum Sportów Motorowych rośnie w Łodzi
Stadion żużlowy w Łodzi, projekt Koszt-Bud Dariusz Majer, fot. UM Łódź

Po zimowych opóźnieniach pełną parą ruszyły prace przy budowie Centrum Sportów Motorowych, powstającego u zbiegu al. Włókniarzy i ul. 6 Sierpnia. Firma Koszt Bud Dariusz Majer opracowała koncepcję centrum, zaś wykonawcą nowego obiektu jest konsorcjum dwóch spółek Molewski z woj. kujawsko-pomorskiego.

REKLAMA

- Od al. Włókniarzy widać nową wizualizację tego obiektu. Mam nadzieję, że ten stadion tak właśnie będzie wyglądał. Wyszliśmy z fazy ziemnej inwestycji. W tej chwili montuje się już 20 słup pod przyszły dach. Dzisiaj instalowane są też pierwsze belki grzebieniowe pod trybuny od strony zachodniej - poinformowała z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Małgorzata Belta.

Zakończenie inwestycji planowano na 21 września, jednak ze względu na przeciągającą się zimę i niekorzystne warunki atmosferyczne oraz inne problemy związane z terenem budowy wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu. Złożony wniosek jest teraz analizowany.

- Trwają negocjacje dotyczące nowego terminu. Na szczęście zima się skończyła i warunki pogodowe pozwalają nam dużo lepiej prowadzić prace. Ich postęp jest znaczny. Widać już budynek obsługi powstający od al. Włókniarzy. Z grubsza widoczny jest też zarys stadionu - są już belki podwalinowe dookoła toru, jak również część słupów na stronie południowej. Teraz głównie będą szły prefabrykaty, które stawia jeden z naszych podwykonawców - powiedział Maciej Krzysztoń, dyrektor kontraktu konsorcjum firm Molewski, które jest wykonawcą stadionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY