REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum wystawienniczo-kongresowe za blisko 155 mln zł

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2016 09:35
Centrum wystawienniczo-kongresowe za blisko 155 mln zł
Wizualizacja CWK w Jasionce, fot. materiały prasowe

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce będzie największym tego typu kompleksem w województwie podkarpackim. Obiekt powstał według projektu Autorskiej Pracowni Projektowej prowadzonej przez architekta Henryka Sobolewskiego. Blisko 155 mln zł kosztowało m.in. zaprojektowanie, wybudowanie i wyposażenie obiektu.

REKLAMA

"Natomiast sama wartość prac budowlanych wyniosła 123 mln zł, z czego 64 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej" - powiedział PAP rzecznik Urzędu Marszałkowskiego woj. podkarpackiego Tomasz Leyko.

Rzecznik zwrócił uwagę, że "powstał największy kompleks konferencyjno-targowy na Podkarpaciu". "Jego budowa rozpoczęła się w grudniu 2013 r. Centrum ma być miejscem dla spotkań świata biznesu, polityki i nauki zarówno z kraju, jak i Europy" - zaznaczył Leyko.

Obiekt składa się z dwóch części: wystawienniczej o powierzchni wystawowej ponad 16 tys. m kw., oraz kongresowej z salą kongresową na 864 osoby, dwoma salami konferencyjnymi na 220 i 190 osób, a także 13 mniejszymi salami na 20-52 osoby oraz pokoju narad na 33 osoby.

"Część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie od siebie lub jeśli zajdzie taka potrzeba łączyć się w jedną przestrzeń wystawienniczo-kongresową" - dodał rzecznik.

W czwartek odbędzie uroczyste otwarcie centrum. W jego trakcie wystąpią m.in. wywodzący się z Podkarpacia wykonawcy Justyna Steczkowska oraz Krzysztof Iwaneczko.

Do końca tego roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa zaplanowano już 31 imprez.

W piątek odbędzie się tam Forum Innowacji Sektora Kosmicznego, w którym wezmą udział przedstawiciele Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Politechniki Łódzkiej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Z kolei sobota ma być dniem otwartym dla zwiedzających. Tego dnia w Jasionce można będzie obejrzeć wystawę sprzętu modelarskiego i bezzałogowców.

W tym roku w Jasionce odbędą się także Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich, czyli 3. edycja European Rover Challenge; największa impreza robotyczno-kosmiczna w Europie oraz kongres Polonii.

Centrum powstało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY