REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Certyfikat LEED Gold dla Warsaw Financial Center

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 paź 2014 14:19
Certyfikat LEED Gold dla Warsaw Financial Center
fot. Warsaw Financial Center z certyfikatem LEED® Gold

Warsaw Financial Center może już się pochwalić certyfikatem ekologicznym LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”.

REKLAMA

Warsaw Financial Center przystąpił do certyfikacji w styczniu 2014 roku. Od tego momentu zdołano zmniejszyć zużycie wody o 43,6 proc. i wprowadzono nowoczesny system wentylacji
o poprawionym współczynniku filtrowania powietrza oraz wykonano szereg audytów systemów odpowiadających za zużycie energii w budynku optymalizując ich funkcjonowanie. Wprowadzone zmiany pozwoliły zmniejszyć koszty zużycia energii o 9 proc.

- Bardzo cieszymy się, ze Warsaw Financial Center otrzymał certyfikat LEED Gold. Od jego zakupu w 2012 roku konsekwentnie wdrażamy program przyjaznych środowisku zmian, który potwierdza, że istniejące budynki również mogą być wydajne i ekologiczne – mówi Karol Bartos, Executive Director Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) to jeden z najpopularniejszych na świece systemów oceny budynków. Organizacja U.S. Green Building Council (USGBC), przeprowadzając proces certyfikacji, oceniała funkcjonowanie budynku WFC, w tym: zużycie energii, wody czy jakość środowiska pracy.

W procesie certyfikacji Warsaw Financial Center doradzała firma Colliers International.

Od końca 2012 roku Warsaw Financial Center jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY