REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

CH Galaxy w Szczecinie od Open Architekci na miarę XXI wieku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sty 2014 10:01
CH Galaxy w Szczecinie od Open Architekci na miarę XXI wieku
fot. CH Galaxy w Szczecinie
CH Galaxy w Szczecinie od Open Architekci na miarę XXI wieku
CH Galaxy w Szczecinie od Open Architekci na miarę XXI wieku
CH Galaxy w Szczecinie od Open Architekci na miarę XXI wieku

Spółka Echo Investment zaprezentowała wizualizację zwycięskiego projektu rozbudowy CH Galaxy w Szczecinie, który przygotowała pracownia Open Architekci. Inwestycja całkowicie zmieni wygląd najpopularniejszego w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowego.

REKLAMA

Prace nad projektem rozbudowy CH Galaxy zajęły architektom ponad 6 miesięcy. Zróżnicowane propozycje przygotowane przez zespoły architektów z czterech pracowni ewoluowały przez cały okres projektowy. Dzięki temu możliwe było optymalne zaplanowanie nowopowstałej przestrzeni obiektu, zapewnienie mu funkcjonalności i dopasowanie do nowych potrzeb.

Konkurs wygrał projekt pracowni Open Architekci. Budynek Galaxy, funkcjonujący przy al. Wyzwolenia od 10 lat, otrzyma nową elewację na miarę XXI wieku. Projektanci zadbali, aby bryła budynku nabrała bardziej nowoczesnego charakteru, który będzie pasował do obecnego otoczenia centrum Szczecina.

„Wygląd budynku zmieni się radykalnie, trudno będzie rozpoznać, że to ten sam obiekt. Naszym zamierzeniem było to, aby galeria handlowa po rozbudowie stała się wizytówką Szczecina. Architektura sprzed dekady wymagała już zmiany, zmieniło się zarówno otoczenie, jak i warunki, w jakich działa to najpopularniejsze w regionie centrum handlowe, które odwiedziło dotychczas ponad 140 mln klientów” - wyjaśnia Krzysztof Giemza, prokurent w Echo Investment.

W ramach rozbudowy powstanie zadaszona aleja handlowa z rozległym, wewnętrznym placem, który stanie się popularnym miejscem spotkań i zakupów dla mieszkańców Szczecina i regionu. W nowej części obiektu, która dysponować będzie powierzchnią około 17 000 mkw., znajdzie się także miejsce dla klubu fitness, nowych sklepów i kolejnych 200 miejsc parkingowych. Po rozbudowie Galaxy, dzięki której powstanie około 500 nowych miejsc pracy, obiekt będzie posiadał około 60 000 mkw. powierzchni handlowej.

W ramach prezentacji najnowszych wizualizacji projektu rozbudowy Galaxy, inwestor zorganizował debatę pt. „Centrum handlowe - współczesna agora miasta”, do której zostali zaproszeni przedstawiciele władz Szczecina, radni, architekci i urbaniści, przedstawiciele inwestora i socjolog specjalizujący się w zagadnieniach konsumpcjonizmu i centrów handlowych. Przedmiotem dyskusji były zmiany w architekturze i funkcjonalności centrów handlowych oraz ich wpływ na życie i rozwój miast, a także rola, jaką tego typu obiekty odgrywają w życiu społecznym.

Open Architekci z Warszawy projektowali m.in. Konstancińskie Centrum Hydroterapii, Hotel Baltic Park Molo w Świnoujściu, Centrum handlowo rozrywkowe Metropolis w Poznaniu. Portfolio OPEN architekci obejmuje swoim zakresem budownictwo mieszkaniowe, centra handlowe, usługowe, obiekty służby zdrowia, sanatoria, hotele, urzędy państwowe, obiekty użyteczności publicznej, projekty rewitalizacji obiektów zabytkowych i inne. Pracownia jest prowadzona przez Przemysława Kokota, Daniela Mermera, Pawła Paradowskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY