REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Chopin na muralu

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 wrz 2016 13:20
Chopin na muralu
fot. pixabay.com

Na ścianach tzw. patelni przy wejściu do stacji metra Centrum powstaje nowy mural. Przez kolejne dwa tygodnie na spieszących tędy przechodniów spoglądać będzie młody Fryderyk Chopin zachęcając do bliższego poznania swojego miasta – Warszawy.

REKLAMA

Śladów Chopina w Warszawie szukać możemy nie tylko tam, gdzie mieszkał i bywał. Coraz więcej jest miejsc, w których posłuchać można na żywo jego muzyki, a wielu artystów prezentuje muzykę Chopina we współczesnych aranżacjach. Nie będzie więc przesady w stwierdzeniu, że kompozytor wciąż jest obecny w Warszawie i kształtuje kulturalny charakter naszego miasta.

Wizerunek Chopina widnieje również na jednym z dostępnych wzorów karty miejskiej, a teraz pojawił się także na muralu na tzw. patelni - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

- Ten plac przemierzają każdego dnia tysiące osób, spiesząc do pracy, czy do szkoły. Chcemy, by młody Chopin przyciągał ich uwagę, zaskakiwał i zachęcał do odkrywania Warszawy – podkreśla Anna Witkowska, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Mural jest częścią kampanii promocyjnej realizowanej od początku roku w kraju i za granicą przez Stołeczne Biuro Turystyki, której celem jest umacnianie wizerunku Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY