REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

CKK Jordanki już do obejrzenia

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • 27 lis 2015 13:47
CKK Jordanki już do obejrzenia
fot. UM Toruń

Futurystyczny, oryginalny i nowoczesny – taki jest nowy zespół sal koncertowych na toruńskich Jordankach zaprojektowany przez światowej sławy hiszpańskiego architekta Fernando Menisa. Po raz pierwszy otwiera swoje podwoje, na razie tylko dla zwiedzających.

REKLAMA

Galę otwarcia zaplanowano na 12 grudnia, ale torunianie i goście będą go mogli obejrzeć już w najbliższe niedzielę i poniedziałek (29 i 30 listopada) podczas dni otwartych obiektu.

Wart ponad 220 milionów złotych kompleks o charakterystycznej sylwecie na pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej poniżej poziomu gruntu mieści dwie sale koncertowe, dużą i małą, zaplecze sceny, pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz parking. Jest na pewno najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie i jednym z nowocześniejszych w kraju. Zaprojektowana przez hiszpańska pracownię Menis Arquitectos odważna koncepcja bryły budziła sporo emocji.

Na dni otwarte obiektu toruński magistrat rozdał blisko 5 tysięcy wejściówek, widzami będą się opiekować wolontariusze, zaplanowano też pokazy i prezentacje artystyczne. Podczas gali otwarcia 12 grudnia zabrzmi monumentalna IX symfonia Beethovena w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Prace budowlane na Jordankach trwały od kwietnia 2013 r. Inwestorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Torunia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: Mostostal Warszawa (lider) – Acciona Infrastruktura (partner).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY