REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Clubhouse - kameralna i nowoczesna architektura we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 cze 2016 12:01
Clubhouse - kameralna i nowoczesna architektura we Wrocławiu
Clubhouse, fot. Archicom
Clubhouse - kameralna i nowoczesna architektura we Wrocławiu
Clubhouse - kameralna i nowoczesna architektura we Wrocławiu

Clubhouse będzie kameralnym budynkiem o skośnych dachach i dużych przeszkleniach w fasadzie budynku. Za projekt wrocławskiego obiektu biurowo-usługowego odpowiada architekt Dorota Jarodzka-Śródka.

REKLAMA

- Clubhouse to przede wszystkim dobry, rozpoznawalny adres na mapie Wrocławia i jednocześnie wyróżniająca się architektura wkomponowana w typową wrocławską zabudowę na pograniczu Krzyków i Borka – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Grupy Archicom.

To będzie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 2.000 mkw.  W ofercie do nabycia są lokale usługowe na parterze oraz biurowe na piętrach - o powierzchni od ok. 100 mkw. do 500 mkw. Budynek zaprojektowany został na potrzeby ok. 100-120 pracowników.

Bryła budynku Clubhouse wpisuje się architekturą w kontekst osiedla apartamentowego i willowy charakter dzielnicy. Inwestycja, podobnie jak stojący tam niegdyś obiekt, będzie kameralnym budynkiem o skośnych dachach i dużych przeszkleniach w fasadzie budynku.

Inwestycja Archicom posiada atuty nowoczesnego budynku biurowego przy zachowaniu kameralnego charakteru samego obiektu. Clubhouse zaprojektowany został z dbałością o jakość materiałów wykończeniowych oraz dużą ilość przeszkleń na fasadzie budynku. Komfort użytkowania lokali zapewni najemcom funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze, które będzie można zaadaptować do indywidualnych potrzeb elastycznie dzieląc dostępną przestrzeń biurową. Budynek wyposażony będzie w otwieralne okna oraz zaplecze przystosowane do montażu klimatyzacji oraz sieci telekomunikacyjnych. Wszystkie urządzenia techniczne związane z funkcjonowaniem budynku ukryte będą w bryle dachu. Wysokość lokali przekraczająca 3,5 m sprawia, że w Clubhouse mogą wygodnie funkcjonować najemcy poszukujący siedziby dla swoich firm, biur, gabinetów medycznych, jak i restauracji.

Archicom przy projektowaniu obiektu Clubhouse uwzględnił historię miejsca, w którym on powstaje. Kiedyś znajdował się tu budynek klubu sportowego Silesia o nazwie „Klubhaus”, a sportowców, którzy niegdyś trenowali na nieistniejącym już stadionie dziś upamiętnia okoliczny pomnik.

Użytkownicy będą mogli wprowadzać się do budynku w połowie 2018 r. Generalnym wykonawcą obiektu będzie wchodząca w skład Grupy Archicom spółka Archicom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY