REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co dalej z koncepcją Galerii Wilanów?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 maj 2016 10:01
Co dalej z koncepcją Galerii Wilanów?
Galeria Wilanów, fot. Materiały prasowe

Galeria Wilanów, zaprojektowana przez architektów z pracowni APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur, pozostaje tematem rozmów z Radą Dzielnicy. GTC, inwestor nowej galerii w Warszawie, planuje stworzyć inwestycję na miarę oczekiwań mieszkańców.

REKLAMA

Deweloper od miesięcy uczestniczy w dialogu z lokalną społecznością i na początku maja złożył wniosek o odwieszenie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę Galerii wraz z poprawioną dokumentacją, uwzględniającą zdecydowaną większość postulatów zgłoszonych przez Radę Dzielnicy w październiku minionego roku. W międzyczasie Komisja Strategii i Planowania 12 maja br. podjęła istotną decyzję o konieczności rozważenia przedstawianych przez dewelopera oraz mieszkańców Wilanowa argumentów dot. samej inwestycji i zadała dodatkowe pytania do Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego ws. przeprowadzenia uzupełniających badań i analiz.

- Cieszymy się, że Radni wysłuchali naszych argumentów i podjęli tak ważną decyzję o dodatkowej analizie wszystkich zmiennych tego projektu. To rozważna decyzja – tylko w ten sposób Rada Dzielnicy może rzetelnie ocenić i zestawić oczekiwania wobec galerii z realiami i koniecznymi do spełnienia warunkami i obostrzeniami – komentuje Rafał Twarowski, członek zarządu GTC. - Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rekordową frekwencją mieszkańców Wilanowa na posiedzeniu Komisji. Wiemy, że z reguły na takie spotkania liczniej stawiają się przeciwnicy niż zwolennicy, tym bardziej miło nam, że pojawiły się głosy poparcia. We wszystkie uważnie się wsłuchujemy - dodaje.

Na otwartym dla mieszkańców posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Rady Dzielnicy Wilanów, Radni podjęli uchwałę dotyczącą dalszego trybu prac nad opiniowaniem procesu i propozycji projektowych powstających w wyniku tego procesu, dotyczącego zmiany planu miejscowego dla Galerii Wilanów. Radni pozytywnie zaopiniowali tryb procedowania ich uwag przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Jednocześnie zwrócili się z prośbą do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego ws. zrealizowania pogłębionego sondażu dotyczącego stanowiska mieszkańców Wilanowa i ich preferencji w zakresie realizacji inwestycji. Wnieśli także o wykonanie analizy ruchu i rozwiązań komunikacyjnych w okolicy projektowanej galerii handlowej, analizy skutków formalno-prawnych oraz skutków finansowych zmiany planu miejscowego, a także analizy wprowadzenia w zmienionym planie dodatkowych do już istniejących funkcji – funkcję hotelarską i oświatową. Na koniec zawnioskowali do BAiPP o przygotowanie ostatecznej wersji wariantowej propozycji planu ostatnio prezentowanej im przez BAiPP w ramach wewnętrznych konsultacji (bez udziału inwestora), a także o informację o statusie obecnej wersji projektu planu z października ubiegłego roku, która jest już w końcowej fazie uzgodnień, tuż przed wyłożeniem do publicznej wiadomości.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY