REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co jest ważne w projektowaniu przestrzeni miejskiej?

  • Autor: arch.pw.edu.pl
  • 24 lut 2016 12:02
Co jest ważne w projektowaniu przestrzeni miejskiej?

"Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura" to seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

REKLAMA

Wykład inauguracyjny wygłosi Julien De Smedt z belgijskiej pracowni JDS Architects. Wykład odbędzie się 7 marca 2016 r. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Julien De Smedt opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

Kuratorami panelu "Natura" są Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z firmy BudCud.

Seria "Duże A" podzielona jest na trzy zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Temat ,,Natura" wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W cyklu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Trzeci temat - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi.

Każdemu wykładowi towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny.

Więcej informacji na wroclaw.sarp.org.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY