REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co łączy słynny Central Park z Parkiem Oliwskim?

  • Autor: PropertyDesign.pl/gdansk.pl
  • 25 sie 2016 14:06
Co łączy słynny Central Park z Parkiem Oliwskim?
fot. Pixabay

Co łączy słynny Central Park w Nowym Jorku, Kew Gardens w Londynie, park obywatelski w Bremie i Park Oliwski w Gdańsku? Ławeczki z dedykacją! Projekt został zainicjowany przez Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza.

REKLAMA

Ławki z dedykacją to kolejny etap rewaloryzacji, czyli odnowienia Parku Oliwskiego. Gdańsk, w planach inwestycyjnych na lata 2016-2023, ma zarezerwowane na ten cel ponad 28 milionów złotych. Dotychczasowe ławki zastąpią wzorowane na takich, jakie można znaleźć w nowojorskim Central Parku, londyńskim Kew Gardens czy parku obywatelskim w Bremie. W Parku Oliwskim znajdą się dzięki jego sympatykom - mecenasom Parku Oliwskiego, którym może zostać każdy.

Ideą projektu jest stworzenie warunków dla miłośników Parku Oliwskiego do zaznaczenia w nim na trwałe swojej obecności i realnego wsparcia parku poprzez umieszczenie w wybranej lokalizacji spersonalizowanej ławki z tabliczką, na której będzie dedykacja przygotowana przez mecenasa. Inspiracją dla tego projektu były podobne inicjatywy podejmowane w europejskich
i światowych aglomeracjach. Dzięki temu, jak zapewniają przedstawiciele magistratu, każdy uczestnik po spełnieniu warunków regulaminu projektu ma wpływ na realną zmianę wizerunku parku.

Park Oliwski to jeden z siedmiu zabytkowych parków w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY