REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co łączy socrealizm z architekturą centrów handlowych?

  • Autor: Królikarnia
  • 15 kwi 2014 15:21
Co łączy socrealizm z architekturą centrów handlowych?
fot. Fotolia

Już w najbliższy czwartek warszawska Królikarnia zaprasza na ekspozycję nowej pracy i na wykład jej autora. Matthew Darbyshire opowie o tym, co socrealizm ma wspólnego z architekturą masowych centrów handlowych w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Podczas spotkania, które będzie miało miejsce w najbliższy czwartek o godz. 18 w Królikarni Matthew Darbyshire opowie między innymi o doświadczeniu pracy z kolekcją oraz archiwum Karola Tchorka i o możliwych znaczeniach socrealizmu – z zachodniej perspektywy.

Matthew Darbyshire szuka odpowiedzi na pytanie, co łączy architekturę masowych centrów handlowych w Wielkiej Brytani z socrealizmem? Ten brytyjski artysta, którego pracę Królikarnia przyjmuje w depozyt do kolekcji rzeźby, przygląda się formom jakie przybiera architektura oraz rzeźba. W swojej pracy pt. „Warsztat publiczny” [Public Workshop] zestawia socrealistyczne rzeźby Karola Tchorka oraz geometryczne formy i kubiki, które przypominają sylwetki komercyjnych centrów, a w jednym przypadku także… Pałacu Kultury w Warszawie.

Praca powstała na wystawę „British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś”, która odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Jest kolejną odsłoną instalacji „Pałac” pokazywanej w czasie ekspozycji Nicolasa Bourriauda pt. „Altermodern Triennial” w londyńskim Tate Britain w 2009 roku. Teraz trafia w depozyt do kolekcji rzeźby w Królikarni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY