REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie Dekady w Malborku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 paź 2014 10:46
Co nowego na budowie Dekady w Malborku
Dekada Malbork

Budowa dziesiątego z kolei obiektu, którego inwestorem jest spółka Dekada Realty, rozpoczęła się w sierpniu 2014 r. Głównym wykonawcą jest toruński oddział firmy Erbud, a prace budowlane koordynuje spółka BOIG Project Management. Zakończyła się już realizacja wyprzedzających prac archeologicznych. Nie stwierdzono przeciwwskazań do kontynuowania robót, a wszelkie znalezione na terenie inwestycji i mające wartość historyczną przedmioty, zostały przekazane Muzeum Zamkowemu w Malborku.

REKLAMA

Prace na budowie nowej inwestycji spółki Dekada Realty w Malborku postępują zgodnie z harmonogramem, dodatkowo w ostatnim czasie obiekt wzbogacił się również o nowych najemców, m.in. sieć oferującą odzież oraz dodatki sportowe – Martes Sport.

Budowa dziesiątego z kolei obiektu, którego inwestorem jest spółka Dekada Realty, rozpoczęła się w sierpniu br. Głównym wykonawcą jest toruński oddział firmy Erbud, a prace budowlane koordynuje spółka BOIG Project Management. Zakończyła się już realizacja wyprzedzających prac archeologicznych. Nie stwierdzono przeciwwskazań do kontynuowania robót, a wszelkie znalezione na terenie inwestycji i mające wartość historyczną przedmioty, zostały przekazane Muzeum Zamkowemu w Malborku. Projekt architektoniczny Dekady powstał w  pracowni Studio Form Architektonicznych Pantel z Olsztyna, główny architekt to Tomasz Lella.

– Obecnie prace skupione są wokół tworzenia fundamentów oraz konstrukcji ścian zewnętrznych budynku. Ten etap robót planujemy zakończyć na przełomie października i listopada, w następnej kolejności będziemy zajmować się realizacją konstrukcji słupów i ścian wewnętrznych obiektu. Prace postępują zgodnie z harmonogramem budowy i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by realizacja inwestycji miała się opóźnić – informuje Krzysztof Bębacz, Project Manager, BOIG Project Management.

Dekada Malbork będzie dwupoziomową, śródmiejską galerią handlową, liczącą 5,4 tys. mkw. GLA, na której swoje miejsce znajdzie 20 lokali. Dodatkowo, dla wygody klientów przygotowany zostanie podziemny parking na 100 samochodów. Wynajmem powierzchni handlowej w malborskiej Dekadzie zajmuje się spółka BOIG Property Consulting. Umowy z kluczowymi najemcami zostały już podpisane lub są w trakcie finalnych negocjacji, dzięki czemu poziom komercjalizacji obiektu sięga obecnie 80 proc. Tenant mix skoncentrowany jest przede wszystkim wokół segmentu modowego. Głównym najemcą będzie jedna z najpopularniejszych sieci odzieżowych - H&M, której zajmie dwupoziomowy salon liczący ok.  1604 mkw. We wrześniu podpisana została umowa najmu (lokal o pow. ok. 550 mkw.) z siecią Martes Sport, oferującą bogaty asortyment odzieży i akcesoriów sportowych. Swój sklep otworzy także młodzieżowa marka Diverse, zajmując lokal o powierzchni 154 mkw. Przedstawiciele brandu jako kluczowy argument, który zdecydował o podpisaniu umowy z Dekadą Malbork, wskazują dobrą, śródmiejską lokalizację galerii.

Dekada Malbork będzie zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Aleją Rodła oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Swoim zasięgiem obejmie 96 tys. mieszkańców miasta i regionu. Otwarcie galerii zaplanowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY