REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 kwi 2016 13:01
Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?
Hotel B&B w Łodzi, (stan na kwiecień 2015 r.) fot. materiały prasowe
Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?
Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?
Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?
Co nowego na budowie hoteli B&B w Łodzi i Katowicach?

Hotele sieci B&B są już w Warszawie, Toruniu oraz we Wrocławiu. Wkrótce dołączą kolejne – w Łodzi i Katowicach. Prace na budowach nowych obiektów osiągnęły stan zaawansowany. Oba otwarcia zaplanowane są jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Grupa B&B Hotels liczy już prawie 360 hoteli. W Polsce funkcjonują aktualnie trzy obiekty pod szyldem trzeciej co do wielkości w Europie sieci hoteli ekonomicznych: B&B Warszawa-Okęcie (154 pokoje), B&B Wrocław Centrum (140 pokoi) oraz B&B Toruń (93 pokoje).

Łódź

Kolejny obiekt pod szyldem międzynarodowej sieci powstaje w centrum Łodzi, na działce przy al. Kościuszki 14. Tym samym lokalna baza hotelowa wzbogaci się o 149 pokoi. Dodatkowo segment biznesowy otrzyma do dyspozycji nowocześnie wyposażoną salę konferencyjną, a odpowiedzią na potrzeby zmotoryzowanych gości będą podziemne i naziemne miejsca parkingowe.

– Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem, wpisując się w plan otwarcia hotelu jesienią 2016 r. Obecnie trwa montaż poszycia dachu oraz elewacji. Rozpoczęliśmy również prace związane z układaniem wykładzin w pokojach i montażem drzwi. Jednocześnie przystępujemy do porządkowania terenu zewnętrznego, w tym zagospodarowania zieleni – mówi Marek Czeryba, Kierownik Budowy z firmy CFE Polska, której Grupa B&B Hotels powierzyła realizację swojej łódzkiej inwestycji.

Katowice

Równolegle z budową w Łodzi wznoszony jest hotel B&B w Katowicach. Obiekt ten będzie usytuowany w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Opolskiej i Sokolskiej, w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, tuż obok budynku Filharmonii Śląskiej. Goście otrzymają tutaj do dyspozycji 105 funkcjonalnie wyposażonych pokoi. Hotel udostępni również salę konferencyjną z nowoczesnym zapleczem multimedialnym. Podziemny parking będzie dużym ułatwieniem dla osób podróżujących samochodem, szczególnie w kontekście lokalizacji hotelu w centrum miasta. Podobnie jak w Łodzi, także na Śląsku prace postępują bardzo sprawnie i bez opóźnień.

Jak mówi Rafał Chmielewski, Senior Project Manager z firmy RD bud, która jest generalnym wykonawcą inwestycji, konstrukcja budynku gotowa jest już w 70 proc. Trwają prace na elewacji. Jednocześnie realizowany jest montaż instalacji i prowadzone są roboty wykończeniowe.

Inwestor szykuje niespodziankę dla swoich gości w Łodzi oraz w Katowicach.

– Kierowani chęcią rozwoju i ciągłego doskonalenia oferty pracujemy nad nowym wyglądem pokoi i hotelowego lobby. Więcej szczegółów zdradzimy już wkrótce – zapowiada Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Obiekty w Łodzi oraz w Katowicach projektu Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol dołączą do sieci B&B jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY