REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie centrum Posnania?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2016 12:39
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Prace wykończeniowe w Posnanii mocno zaawansowane
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?
Co słychać na budowie centrum Posnania?

Układanie marmuru na posadzkach i wykonywanie podwieszanych sufitów oraz wewnętrznych ścian działowych – to najważniejsze prace na budowie Posnanii według projektu RTKL.

REKLAMA

Na początku nowego roku zostały zakończone prace związane z układaniem izolacji dachu budynku i montaż świetlików. Zamontowano również szklane elewacje przy wszystkich wejściach do Centrum. Wejście główne usytuowane jest od strony skrzyżowania ul. Kórnickiej z ul. Jana Pawła II i wychodzi ono na główny plac. Drugie wejście, od strony południowo-zachodniej, będzie połączone z rondem Rataje reprezentacyjną aleją z małą architekturą oraz przestrzenią na wystawy plenerowe, a trzecie wejście znajduje się od strony ul. Krzywoustego.

Cały czas trwa montaż elewacji zewnętrznej budynku, która wykonana jest z najwyższej jakości płyt piaskowca oraz paneli aluminiowych. Budynek po skończonych pracach zostanie efektownie podświetlony i stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu.

Prace wykończeniowe wewnątrz

Dzięki zabezpieczeniu budynku przed warunkami atmosferycznymi możliwe było rozpoczęcie intensywnych prac wykończeniowych w jego wnętrzu. Zamontowane zostały już wszystkie schody ruchome między poziomami, trwa podłączanie wind. Realizowane są też prace związane z układaniem marmurowych posadzek oraz podwieszanych sufitów. – Kończymy montaż instalacji elektrycznej i wentylacyjnej sanitarnej, co pozwoli nam na zamknięcie sufitów i kontynuowanie prac wykończeniowych – mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu. – Podłogi Centrum zostaną wykończone specjalnymi, dedykowanymi Posnanii, marmurowymi płytami połączonymi z ciemnym drewnem – dodaje.

Najbardziej zaawansowane prace są obecnie na poziomie -1, gdzie znajduje się parking podziemny. Zakończono tam już prace budowlane, trwają przygotowania do malowania oznakowania. Inwestor sfinalizował również ustawianie wszystkich ścian działowych i w pierwszych dniach marca rozpocznie się przekazywanie powierzchni najemcom. Codziennie na budowie będzie pracować blisko 5 tys. osób.

Drogi dojazdowe

Równolegle z pracami wykończeniowymi budynku realizowane są roboty przy budowie nowego układu drogowego. Największe zmiany przechodzi obecnie ulica Jana Pawła II, na której kończy się wymiana kolektora deszczowego. Następnie zostanie ułożona warstwa bitumiczna jezdni na starym odcinku drogi i przywrócona zostanie poprzednia organizacja ruchu. Zmiana ta planowana jest na przełom marca i kwietnia. Sama arteria po zakończeniu prac zyska dodatkowe dwa pasy ruchu na odcinku od ronda Rataje do ul. Kaliskiej, szerokie chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Na przełomie roku Zarząd Dróg Miejskich odebrał zmodernizowaną przez inwestora ulicę Krzywoustego, która została poszerzona i zyskała nową nawierzchnię. - W ciągu ulicy powstały też ścieżki rowerowe oraz szerokie chodniki dla pieszych, a także wyremontowano przejście podziemne łączące os. Oświecenia z terenem Centrum -  mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji.

Po okresie zimowym wznowione zostały prace na ulicy Milczańskiej. W najbliższych tygodniach zostanie tam zamontowane oznakowanie pionowe, elementy bezpieczeństwa ruchu, a także zostaną oznakowane pasy drogowe. Coraz wyraźniej widać też wewnętrzny układ drogowy, który będzie elementem tzw. Ringu Łacina. Wszystkie prace wykończeniowe związane z montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sadzeniem zieleni zostaną zakończone w III kwartale 2016 r. Wartość inwestycji drogowych na poznańskich Ratajach to ponad 80 mln zł.

Koncepcja architektoniczna galerii została przygotowana przez amerykańską firmę RTKL. Głównym inwestorem jest firma Apsys, a generalnymi wykonawcami są firmy Eiffage i Colas.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY