REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 mar 2015 11:47
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?
Centrum handlowe Nowy Rynek w Jeleniej Górze w budowie
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?
Co słychać na budowie CH Nowy Rynek?

Zgodnie z zakładanym harmonogramem w lutym zakończono budowę bryły budynku Nowy Rynek w w Jeleniej Górze. Aktualnie trwają prace mające na celu m.in. wykończenie parkingu na dachu centrum oraz garażu, które łącznie pomieszczą około 800 samochodów.

REKLAMA

Inwestor wprowadza galerię handlową Nowy Rynek w kolejny etap. Zakończenie realizacji stanu surowego obiektu uczczono symbolicznym zawieszeniem wiechy. Teraz duński deweloper koncentruje się na finalizacji prac wykończeniowych i pozyskaniu kolejnych najemców.

– Obecnie wykonujemy izolacje termiczne, montujemy ściany działowe na kondygnacjach nadziemnych oraz układamy nawierzchnię parkingu. Jednocześnie wyposażamy wnętrza obiektu w instalacje techniczne – mówi Przemysław Grot, Project Manager Nowego Rynku, TK Development.

Do otwarcia zostało niewiele ponad pół roku, dlatego generalny wykonawca wydziela i przygotowuje już lokale, które w pierwszej kolejności będą przekazywane głównym najemcom.

Centrum zintegrowane z dworcem

Centrum handlowe Nowy Rynek to największa przestrzeń handlowo-usługowa zlokalizowana w sercu Jeleniej Góry. Inwestycja jest modelowym przykładem integracji funkcji komercyjnych z transportem publicznym. Centrum będzie bowiem połączone z dworcem autobusowym w Jeleniej Górze - istotnym ośrodkiem komunikacji miejskiej i dalekobieżnej. Dzięki temu rocznie, poza mieszkańcami, galerię może odwiedzić nawet 4 mln pasażerów.

Nowy Rynek jest wspólnym projektem realizowanym przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arkus, a budowa prowadzona jest przez firmę Erbud S.A. Całkowita wartość inwestycji to 55 mln euro. Otwarcie Centrum zaplanowano na październik 2015 r.

Nowi najemcy

Oprócz prowadzenia prac wykończeniowych, inwestor intensyfikuje też proces komercjalizacji obiektu. W ostatnich dniach spółka poinformowała o podpisaniu dwóch nowych umów najmu – z renomowanymi markami odzieżowymi Olsen i Pierre Cardin. Będą to pierwsze salony tych firm w Jeleniej Górze. Wybrano także zarządcę Centrum, którym będzie międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W gronie najemców Nowego Rynku znajdują się m.in. pierwszy w Jeleniej Górze H&M, wchodzący na rynek polski sportowy multibrand Sportisimo, marki z grupy LPP: Mohito, Sinsay, Reserved, Cropp, House, Grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius, marki obuwnicze CCC, Deichmann, drogeria Rossmann, salon elektroniki użytkowej Media Expert, i największy w Jeleniej Górze sklep Intermarche.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY