Co słychać na budowie Color Park w Nowym Targu? To największe centrum handlowe na PodhaluPropertyDesign.pl - 29-07-2019 11:39


Ponad 30 proc. prac budowlanych zostało już wykonanych w I etapie budowy. Aktualnie dobiega końca przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca, który w najbliższych tygodniach rozpocznie realizację pozostałej części inwestycji. Otwarcie już w IV kwartale 2020 r.

Sukcesem też zakończył się proces pozyskania inwestora Galerii Color Park w Nowym Targu - największego na Podhalu, regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego. Finansowanie projektu zapewnił Harvent - grupa inwestycyjna założona przez Artura Kawę i Dariusza Kalinowskiego inwestująca środki własne założycieli i ich rodzin.  Do pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego w centrum handlowo-rozrywkowym Color Park wybrana została firma Mayland Real Estate, deweloper nieruchomości komercyjnych, posiadający bogate doświadczenie w projektowaniu i realizacji centrów handlowych (m.in. krakowskiej Serenady, gdyńskiej Riviery czy opolskiej Karolinki).

Ponad 30 proc. prac budowlanych zostało już wykonanych w I etapie budowy. Aktualnie dobiega końca przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca, który w najbliższych tygodniach rozpocznie realizację pozostałej części inwestycji.

Obiekt powstaje bezpośrednio przy nowo wybudowanym rondzie na „Zakopiance”. Doskonała lokalizacja zagwarantuje bardzo dużą frekwencję klientów zarówno z Nowego Targu, Słowacji jak i z oddalonego o zaledwie 14 km Zakopanego, ugruntowując pozycje Nowego Targu jako stolicy handlowej Podhala.

Za koncepcję komercyjną obiektu i jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 tys. mkw., w tym multipleks kinowy, supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek.

Komercjalizacja obiektu już na tym etapie realizacji osiągnęła poziom blisko 90 proc. powierzchni najmu. Wśród głównych najemców obiektu znajdą się najważniejsze marki modowe – Reserved, H&M, Deichmann, Sinsay, Mohito, Cropp, House, Diverse i wiele innych. Ponadto, swoje duże salony w najnowszych konceptach otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik. Obiekt posiadać będzie jedyny w regionie multipleks kinowy – Multikino. Wielką atrakcją będzie także wyjątkowy, interaktywny plac zabaw dla dzieci i młodzieży o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Do dużego potencjału regionu dostosowana została również bogata oferta gastronomiczna – w Color Parku znajdzie się 10 punktów kawiarnianych i restauracyjnych. Dodatkowo ofertę Color Park Nowy Targ uzupełni kilkanaście punktów usługowych oraz salony i stoiska przewidziane dla lokalnych kupców.

Otwarcie tego wyczekiwanego zarówno przez klientów, jak i najemców, największego na Podhalu centrum handlowo-rozrywkowego zaplanowane zostało na IV kwartał 2020 roku.