REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 cze 2015 09:56
Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?
fot. TK Development realizuje galerię handlową Nowy Rynek
Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?
Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?
Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?
Co słychać na budowie galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze?

Realizacja jeleniogórskiej inwestycji TK Development przebiega zgodnie z harmonogramem. Projektowanie prowadzi dr inż. Marek Gachowski z biura projektowego Arkus.

REKLAMA

TK Development, nadzorujący budowę i prowadzący komercjalizację galerii handlowej Nowy Rynek, potwierdza, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i są na zaawansowanym etapie.

Aktualnie generalny wykonawca, firma Erbud prowadzi równolegle prace na zewnątrz, jak i wewnątrz Nowego Rynku. Gołym okiem dostrzec  można prace przy elewacjach, ponieważ zarówno od strony alei Jana Pawła jak i ulicy Podwale montowane są okładziny ceramiczne. Jednocześnie prowadzone są prace budowlane przy realizacji dworca autobusowego, zintegrowanego z centrum handlowym. 

Z prac wewnątrz Nowego Rynku warto wskazać te, które dotyczą samych lokali handlowych. Do otwarcia Nowego Rynku w październiku pozostało cztery miesiące, dlatego generalny wykonawca wydziela i przygotowuje powierzchnie pod sklepy, które w pierwszej kolejności będą przekazywane głównym najemcom; finalizowane są prace przy wykończeniu sklepu H&M.

 W ślad za harmonogramem prac budowlanych Nowego Rynku - w lutym br. miała miejsce realizacja ostatniego elementu konstrukcyjnego dachu, tzw. „wiecha”. Wówczas bryła obiektu została zamknięta, a generalny wykonawca, firma Erbud S.A. przekierował swoją uwagę na prace wewnątrz. W marcu i kwietniu trwały prace mające na celu wykończenie powierzchni parkingowych na poziomie dachu oraz w garażu na poziomie -1. Teraz nawierzchnia parkingu jest w na etapie wykańczania i malowania, a parking na dachu zyskuje nawierzchnię. Zaraz wykonawcę czekają prace związane z realizacją stanowisk autobusowych w ramach zintegrowanego z Nowym Rynkiem dworca PKS. Poza tym w planie do końca wakacji zostały przewidziane przy układzie dróg i wjazdu, tj. wykonanie skrzyżowania i wjazd do galerii handlowej Nowy Rynek z alei Jana Pawła II.

 TK Development realizuje galerię handlową Nowy Rynek o całkowitej powierzchni 56 tys. mkw., w centralnej lokalizacji, w sercu miasta, pomiędzy Al. Jana Pawła a ul. Podwale. Inwestycja uwzględnia przebudowę i wkomponowanie dworca autobusowego, dzięki czemu działka PKS Tour zyska nową infrastrukturę i 8 stanowisk autobusowych. Nowy Rynek to połączenie funkcji handlowo-usługowej z funkcją regionalnego dworca autobusowego. Warunki i komfort podróżowania ulegną poprawie, a pasażerowie wsiadający i wysiadający z autobusów zyskają bezpośredni dostęp do obiektu handlowego.

Otwarcie Nowego Rynku nastąpi 14 października 2015.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY