REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie Modo Domy Mody od APA Wojciechowski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 mar 2015 11:08
Co słychać na budowie Modo Domy Mody od APA Wojciechowski
fot. Modo Domy Mody

Modo Domy Mody to pierwszy w Polsce koncept butikowego centrum modowego. Planowana data otwarcia to II połowa 2015 roku.

REKLAMA

Budowa Modo Domy Mody butikowego centrum modowego w Warszawie przebiega zgodnie z planem. Wykonano 100 proc. prac konstrukcyjnych i 95 proc. pokrycia dachu.

Realizacja inwestycji Modo Domy Mody w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 22, prowadzona jest w częściach obejmujących prace przygotowawcze, konstrukcyjne i wykończeniowe. Prace ziemne pierwszej części związane z uzbrojeniem terenu i przygotowaniem fundamentów zostały wykonane w 100 proc. i zakończone zgodnie z harmonogramem jeszcze jesienią ubiegłego roku.

W przebiegu realizacji inwestycji budowlanych okres zimowy obejmujący okres od 15 grudnia do 15 marca zazwyczaj wyłączany jest z harmonogramu robót, jednak łagodna zima pozwoliła na podjęcie kolejnych aktywności na placu budowy.

Postęp w realizacji budowy, obejmującej prace konstrukcyjne jest bardzo zaawansowany. Już "gołym okiem" widać sylwetkę, kształt i wysokość obiektu, a obraz inwestycji zmienia się codziennie. Wykonano 100 proc. prac konstrukcyjnych, zamontowano 700 ton dźwigarów stalowych, 267 sztuk słupów żelbetowych. Pokryto 95 proc. powierzchni dachu. Wykonano w 70 proc. instalację odwodnienia dachu, oraz w ok. 40 proc. montaż kanałów wentylacyjnych. Zamontowano większość świetlików dachowych, czyli elementów finalnego wykończenia obiektu.

Codziennie przybywają także metry kwadratowe budowanych ścian zewnętrznych. Instalacja podposadzkowa jest gotowa, a posadzki betonowe pokrywają 55 proc. powierzchni całego obiektu. W marcu rozpocznie się układanie gresu. Dane te stanowią o terminowym wykonaniu stanu surowego budynku.

Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 16 tys. mkw. Generalnym wykonawcą jest firma Budner, która realizuje zadanie wg projektu Pracowni APA Wojciechowski. Inwestorem jest Devin Investmens Sp. z o.o., za komercjalizację odpowiada inwestor wraz z DTZ Polska, finansujący Alior Bank S.A.

Modo Domy Mody to pierwszy w Polsce koncept butikowego centrum modowego. Pod jednym dachem znajdzie się ok. 350 butików. Planowana data otwarcia: II połowa 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY