REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie Waterfront Gdynia projektu FORT

  • Autor: gdynia.pl
  • 19 sty 2015 12:53
Co słychać na budowie Waterfront Gdynia projektu FORT
Waterfront Gdynia, fot. Inter IKEA

Waterfront Gdynia to kompleks wielofunkcyjny, który powstaje w Gdyni, obok inwestycji Sea Towers. Nowe budynki: biurowiec i hotel Courtyard by Marriott wyglądają na gotowe, ale we wnętrzach trwają jeszcze prace wykończeniowe.

REKLAMA

90 tys. mkw. kompleksu Waterfront Gdynia stanowić będą budynki mieszkalne, obiekty handlowe, usługowe i kulturalne. Uzupełnią je powierzchnie biurowe oraz hotel z towarzyszącym centrum konferencyjnym. Inwestorem i deweloperem kompleksu jest firma Vastint, należąca grupy Inter IKEA. Generalnym wykonawcą została firma Porr Polska, a projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni FORT.

W najbliższym sąsiedztwie Sea Towers wyrosły dwa wieżowce. W pierwszym, 9-kondygnacyjnym, mierzącym 35 metrów, powstaje hotel Courtyard by Marriott, którego goście będą mieli do dyspozycji ponad 200 pokoi. Część pierwszego piętra zostanie przeznaczona na centrum konferencyjne, a parteru na kawiarnię i restaurację. Atrakcją dla uczestników konferencji i gości hotelu będzie taras widokowy, który zaplanowano na 4. piętrze obiektu. Drugi budynek posiada 11 pięter, a jego wysokość to 54 metry. Ma w nim funkcjonować siedziba jednego z banków z grupy PKO BP. Na najwyższej kondygnacji biurowca znajduje się taras z widokiem na miasto i zatokę. Ciekawostką jest fakt, że dachy obu budynków pokrywa... trawa - podaje gdynia.pl

Architektura wieżowców nawiązuje do stylu skandynawskiego, ale można w niej odnaleźć sporo odniesień do gdyńskiego modernizmu.

Inwestycja realizowana jest od maja 2013 roku. Przez pierwsze 4 miesiące postępy prac były praktycznie niedostrzegalne dla osób z zewnątrz. Trwały skomplikowane prace związane z przygotowaniem tego specyficznego, bo leżącego na styku morza i lądu, terenu. By zabezpieczyć przyszłe budynki przed dostawaniem się wód gruntowych trzeba było najpierw wkopać się 12 metrów w głąb ziemi i posadowić tam specjalną betonową nieckę. Dopiero potem budowa zaczęła szybko piąć się w górę.

 Zakończenie prac planowane jest na maj 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY