REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 sty 2016 09:56
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?
CK Targowa, fot. Izabela Czarnota
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?
Co wyróżni Centrum Kreatywności Targowa 56?

Na warszawskiej Pradze powstaje Centrum Kreatywności Targowa 56, które będzie się mieściło w przebudowywanym budynku z 1867 r. W ramach projektu rewitalizacyjnego obiekt ten będzie zwieńczony wyjątkowym świetlikiem, którego powierzchnia wyniesie ponad 350 metrów kwadratowych. Projekt koncepcyjny oraz projekt budowlany obiektu opracowany został przez Pracownię AKM.

REKLAMA

Warszawska Praga staje się coraz modniejszym miejscem w którym chętnie swoje pracownie i biura lokują różne środowiska artystyczna. Ta wyjątkowa dzielnica stolicy sukcesywnie zmienia swoje oblicze i przeżywa drugą młodość, czemu sprzyjają plany rewitalizacyjne. W ich ramach tworzone są nowe inwestycje a szereg starych budynków jest odnawianych.

- Jednym z ciekawszych takich działań jest przeznaczenie zabytkowego obiektu przy ul. Targowej 56, na Centrum Kreatywności. Wiąże się to z przebudową i rozbudową obiektu, który zostanie przystosowany do różnorodnych działań pro-przedsiębiorczych i wpierających rozwój sektora kreatywnego stając się kolejnym elementem ekosystemu start-up'owego w Warszawie - mówi Monika Dąbrowska z Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie M. St. Warszawy.

Docelowo budynek Centrum ma oferować przestrzeń składającą się różnorodnych pracowni twórczych, projektowych, fotograficznych, rzeźbiarskich czy też malarskich. Znajdą się tam również biura, sale konferencyjne i wystawiennicze. Będą one wypełniać pomieszczenia zaprojektowane w XIX-to wiecznych wnętrzach kamienicy i oficyny północnej oraz w projektowanym skrzydle południowym.

Z uwagi na usytuowanie obiektu oraz uwarunkowania związane z sąsiedztwem innych budynków sprawiły, iż ściana południowa nie mogła posiadać okien, które w naturalny sposób doświetliłyby zarówno projektowaną oficynę, jak i kryty dziedziniec. W związku z tym konieczne było dodatkowe doświetlenie i funkcję tę będzie pełnił wyjątkowy w swych rozmiarach i funkcjonalności dachowy świetlik, do którego szkła dostarczyła firma Vetrotech Saint-Gobain. Wysoka na trzy kondygnacje przeszklona fasada zamykać będzie podwórko od strony wschodniej.

Zadaszony i przeszklony dziedziniec ma stać się, w zamyśle projektantów, sercem budynku, miejscem spotkań, idealnym na poranną kawę albo na niezobowiązującą dyskusję nad tworzonym projektem. Możliwe będzie również wykorzystywanie podwórka na wyjątkowe wydarzenia: pokazy mody, prezentacje dzieł sztuki, aukcje czy targi.  Organizatorzy imprez, wykładów i spotkań mających miejsce w salach konferencyjnych zlokalizowanych na parterze mogą wykorzystywać dziedziniec jako foyer. Dzięki zadaszeniu dziedzińca przeszklonym świetlikiem Centrum Kreatywności Targowa 56 zyska przestrzeń reprezentacyjną i zarazem „codzienną”. Wspominany świetlik to jedna z większych tego typu konstrukcji w Polsce i wynosi ponad 350 metrów kwadratowych.

Projekt koncepcyjny oraz projekt budowlany obiektu  opracowany został przez Pracownię AKM.   Dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się w połowie 2016 r., a budynek zostanie oddany do użytku w III kw. 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY