REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lip 2016 12:28
Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada
Biurowiec sieci Piotr i Paweł w Poznaniu, fot. mat. prasowe PTB Nickel
Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada
Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada
Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada
Co wyróżnia biurowiec sieci Piotr i Paweł? Niezwykła fasada

Blisko 200 pracowników sieci supermarketów Piotr i Paweł już wkrótce rozpocznie pracę w nowym biurowcu spółki w Poznaniu. Biurowiec Piotra i Pawła wyróżnia się w okolicy nietuzinkową bryłą, zaprojektowaną przez poznańskie biuro architektoniczne Dementi.

REKLAMA

Nowy biurowiec Piotra i Pawła to kolejna zakończona inwestycja w portfolio PTB Nickel.

- Zgodnie z umową z Piotrem i Pawłem, rozpoczętą w czerwcu ub.r. inwestycję mieliśmy zrealizować w ramach generalnego wykonawstwa do końca III kwartału tego roku. Dzięki wyjątkowo udanej, wręcz wzorcowej współpracy z przedstawicielami sieci, nowy biurowiec wybudowaliśmy aż 3 miesiące przed zaplanowanym terminem. Budowa zakończyła się w maju, a już 23 czerwca, po bezusterkowym odbiorze, przekazaliśmy gotowy budynek inwestorowi – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Nowy biurowiec Piotra i Pawła to 4-kondygnacyjny budynek o powierzchni 4,1 tys. mkw. Poza nowoczesnymi biurami w obiekcie znalazła się recepcja, pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenia pomocnicze, w tym m.in. serwerownia, aneksy kuchenne, sanitariaty i garderoby, a na  drugim piętrze dodatkowo sale konferencyjne. Na działce o pow. ponad 6,6 tys. mkw. poza budynkiem biurowo-usługowym PTB Nickel wybudował także całą infrastrukturę techniczną: prawie 4 tys. mkw. dróg dojazdowych i chodników, w tym 100 naziemnych miejsc postojowych, stację transformatorową oraz wewnętrze sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne.

Biurowiec Piotra i Pawła wyróżnia się w okolicy nietuzinkową bryłą, zaprojektowaną przez poznańskie biuro architektoniczne Dementi. Największym atutem budynku jest prosta, nowoczesna i niezwykle estetyczna elewacja, wykonana w formie elewacji wentylowanej, wykończona grafitowymi płytkami ceramicznymi oraz pilastrami z płyt aluminiowych w kolorze kremowym. Na elewacji umieszczono specjalne wcięcie, które obejmuje nowocześnie wyposażone sale konferencyjne. Jej dodatkowym elementem jest również subtelne, ale rzucające się w oczy oświetlenie - podobnie jak oświetlenie wewnątrz i wokół budynku starannie dobrane przez inwestora. Na dachu biurowca wybudowaliśmy taras z przeszkloną balustradą, z przepięknym widokiem na Poznań i Suchy Las, który z pewnością stanie się dla pracujących w nim osób jedną z ulubionych stref relaksu – wyjaśnia Filip Siudziński, kierownik projektu w PTB Nickel.

Obiekt został wyposażony we wszystkie instalacje niezbędne do prawidłowego i ergonomicznego funkcjonowania nowoczesnego biurowca. Zamontowano w nim m.in. mechaniczną wentylację pomieszczeń z odzyskiem ciepła, a w salach konferencyjnych system sterowania oświetleniem wraz z czujnikami jego natężenia. W biurowcu zastosowano także system grzewczo-chłodniczy VRF. Eliminuje on klasyczne elementy grzewcze z pola widzenia użytkowników, a sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na łatwym w obsłudze panelu ściennym. Pomiędzy piętrami pracownicy Piotra i Pawła będą przemieszczać się pochodzącą z limitowanej serii „Pure Edition” windą firmy OTIS, wyposażoną w interaktywny wyświetlacz i w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY