REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co z ustawą krajobrazową?

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 03 gru 2014 15:42
Co z ustawą krajobrazową?
Krajobraz duży i mały - co z ustawą krajobrazową, fot. Fotolia

Nad prezydenckim projektem ustawy krajobrazowej nie będzie na razie pracować podkomisja, która poczeka na odpowiedź Biura Analiz Sejmowych.

REKLAMA

Jak wyjaśniła podczas środowego posiedzenia podkomisji jej przewodnicząca Iwona Śledzińska-Katarasińska poprosiła BAS o odpowiedź wobec zapisów, które mogłyby budzić wątpliwości.

- Chodzi o kwestię relacji poszczególnych szczebli samorządów oraz rygorów, jakie można obywatelom narzucać - powiedziała.

W trakcie procedowania projektu ustawy krajobrazowej pojawiły się zarzuty, że narzędzia i metody ochrony krajobrazu projektodawca usytuował na poziomie organów samorządu województwa, może to łamać zapisaną w Konstytucji RP zasadą pomocniczości, zgodnie z którą realizacja spraw o charakterze publicznym powinna być realizowana poprzez organy związane możliwie najbliżej z potrzebami lokalnymi obywateli. Dziś władztwo planistyczne realizuje samorząd gminny.

- To pytania zasadnicze, dlatego dopóki nie otrzymam odpowiedzi z BAS, nasze dalsze procedowanie traci rację bytu - zaznaczyła Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Zgodnie z ustaleniami, Biuro Analiz Sejmowych ma czas na odpowiedzi do 9 stycznia. Czytaj więcej na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY