REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co zaprojektowali studenci Letniej Szkoły Architektury?

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2016 11:00
Co zaprojektowali studenci Letniej Szkoły Architektury?
Fot. Fotolia

Konstrukcje mieszkalne, które mogłyby stanowić schronienia dla uchodźców lub ofiar katastrof naturalnych, skonstruowali i wybudowali studenci z Polski i Holandii. Projekt został zrealizowany we Wrocławiu w ramach Letniej Szkoły Architektury.

REKLAMA

W sobotę zaprezentowano cztery konstrukcje mieszkalne, które powstały w efekcie trzytygodniowych warsztatów. Uczestniczyła w nich grupa 30 studentów z Politechniki Wrocławskiej oraz holenderskiego Uniwersytetu Technicznego w Delft.

Jak powiedział Jerzy Łątka, doktorant Politechniki Wrocławskiej, pomysłodawca i współprowadzący Letniej Szkoły Architektury, celem przedsięwzięcia było zaprojektowanie i wybudowanie tzw. living unit, czyli podstawowej jednostki mieszkalnej. "To konstrukcje, w których schronienie mogliby znaleźć uchodźcy, ofiary katastrof naturalnych, czy po prostu ludzie w bardzo trudnej sytuacji materialnej" - powiedział Łątka.

Konstrukcje mieszkalne wykonane są z różnych materiałów. To m.in. drewno oraz różnego rodzaju materiały sztuczne. Schronienia muszą zapewnić ich mieszkańcom minimalne warunki egzystencjalne.

W ramach prowadzonych warsztatów powstał również dom, którego podstawowym budulcem jest tektura. "Domek z kart" zdobył już nagrodę w konkursie FutuWro organizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Konkurs dotyczył wizji miasta przyszłości. Ta praca będzie jesienią pokazywana w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY