REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Coraz bliżej realizacji nowego parku w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 sie 2016 13:10
Coraz bliżej realizacji nowego parku w Warszawie
Projekt parku na Odolanach, fot. materiały prasowe

Na Odolanach u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego powstanie ogólnodostępny park, z placem zabaw dla dzieci oraz elementami małej architektury. Niewątpliwą atrakcją będzie kwiecisty labirynt. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Teren o powierzchni 1,3 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza, zyska zupełnie nowy wygląd. ZGN Wola oraz firma Robyg podpisały umowę dotyczącą stworzenia ogólnodostępnego parku na Odolanach. Dzielnica na ten cel nie wyda ani złotówki, gdyż inwestycję zrealizuje firma Robyg. – Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i zieleni. Na jej podstawie wykonano i uzgodniono projekt zieleni. Dziś podpisaliśmy umowa, na mocy której firmie Robyg zostały przekazane grunty na czas inwestycji – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Gotowy jest również projekt przyszłego parku, który opracowało biuro projektowe ZIELONE2S Karol Sternik. W jego centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będą linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów.

Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 drzew z gatunków: brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc krzewów (tawuła, dereń, berberys, irga) oraz dodatkowo róż okrywowych i bylin.

Na realizację inwestycji Robyg przeznaczy 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY