REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Coraz więcej wydajemy na meble i lampy

  • Autor: PAP / Puls Biznesu
  • 05 lis 2015 09:12
Coraz więcej wydajemy na meble i lampy
fot. Fotolia

Polacy wydają coraz więcej na artykuły wyposażenia wnętrz.

REKLAMA

Tylko w ubiegłym roku wyeksportowano z Polski meble za około 8 mld EUR, czyli prawie 34 mld zł. Wartość mebli sprzedanych w kraju jest znacznie mniejsza, ale - zgodnie z najnowszymi prognozami firmy badawczej PMR - mocno rośnie, m.in. dzięki lepszej kondycji gospodarstw domowych i rosnącej skłonności do przeprowadzania remontów.

PMR podaje, że wartość detalicznego rynku wyposażenia wnętrz w Polsce, po odczuwalnym spadku do poziomu 12 mld zł w 2013 r., zaczęła rosnąć. Branża w ubiegłym roku była warta 12,7 mld zł, a w tym roku, według prognoz, ma urosnąć o kolejne 4 proc., do poziomu 13,2 mld zł.

Analitycy PMR szacują, że za ponad połowę wartości rynku odpowiada dziesiątka największych firm, która razem ma 12 proc. sklepów.

"Cechą wyjątkową polskiego rynku wyposażenia wnętrz jest fakt, że jest on zdominowany przez polskie firmy - prawie trzy na cztery firmy wśród największych stanowią marki polskie. Z drugiej strony, cztery największe firmy działające na tym rynku to jednak firmy międzynarodowe pochodzące z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji i Danii" - głosi informacja PMR.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY