REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Cukrowa Office nie będzie kolejnym zwykłym biurowcem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 wrz 2016 09:04
Cukrowa Office nie będzie kolejnym zwykłym biurowcem
Cukrowa Office fot. Alsecco
Cukrowa Office nie będzie kolejnym zwykłym biurowcem
Cukrowa Office nie będzie kolejnym zwykłym biurowcem
Cukrowa Office nie będzie kolejnym zwykłym biurowcem

Na terenie kompleksu Nowa Cukrownia rozpoczęła się już budowa nowoczesnego biurowca. Część jego powierzchni zostanie udostępniona za przysłowiową złotówkę szczecińskim organizacjom pozarządowym. Budynek Cukrowa Office zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2018 roku. Inwestorem jest firma Alsecco, zaś projekt przygotowała pracownia Wolski Architekci.

REKLAMA

Biurowiec stanie przy ul. Cukrowej, na terenie kompleksu Nowa Cukrownia. Projekt, którzy został stworzony przez biuro Wolski Architekci, zakłada powstanie czterech kondygnacji naziemnych plus podziemnego parkingu.

Biura do kupienia lub wynajęcia

Parter Cukrowa Office zostanie przeznaczony na działalność usługowo-handlową (kawiarnia, sklep spożywczy, restauracja, apteka). Na ostatniej kondygnacji biurowca powstanie centrum fitness. W pozostałej części budynku znajdzie się miejsce na przestrzeń biurową. Co ciekawe, biuro na terenie Cukrowa Office będzie można kupić lub wynająć.

–  Taką koncepcję stworzyliśmy dlatego, żeby dopasować się do możliwości finansowych firm – wyjaśnia Grzegorz Kecman, prokurent szczecińskiej spółki Alsecco, inwestora Cukrowa Office. – To jedyna taka oferta w naszym mieście.

Całkowita powierzchnia inwestycji to ponad 10 tys. m kw. (bez garażu podziemnego). Dodatkowe miejsca parkingowe powstaną także na zewnątrz budynku.

- Cukrowa Office to inwestycja kompleksowa, wypełniająca lukę, jaka powstała w południowej części Szczecina – mówi Grzegorz Kecman.

Części wspólne biurowca zostaną wykończone pod klucz, a poszczególne lokale (od 40 do ok. 2000 m kw.) będą oddawane do użytku w standardzie deweloperskim. Cena wynajmu m kw. biura zaczyna się od 30 zł za miesiąc, zakupu –  w granicach 3,9-4,9 tys. zł.

Budynek zostanie ponadto wyposażony w windę, klimatyzację (opcja dodatkowo płatna), łącza światłowodowe, całodobowy monitoring. Na parterze biurowca będzie działała recepcja.

- Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się 1 września,  ich zakończenie planowane jest na jesień 2018 roku – mówi Grzegorz Kecman. – W trzecim kwartale 2018 roku budynek powinien zostać już oddany do użytku.

Miejsce dla szczecińskich NGO-sów

O tym, że Cukrowa Office będzie czymś świadczy m.in. decyzja inwestora, spółki Alsecco, o udostępnieniu powierzchni biurowych kilku organizacjom pozarządowym (tzw. NGO-som), które będą mogły je wynająć za przysłowiową złotówkę!

- Chcemy, żeby Cukrowa Office stała się miejscem, gdzie będą rozwijać się idee, koncepcje, plany mające przyczynić się do rozwoju naszego miasta – wyjaśnia Kecman. – Członkowie organizacji pozarządowych powinni skupić się na swojej pracy. A my chcemy im w tym pomóc.  Lokalne NGO-sy, których siedziby będą mieściły się na terenie Cukrowa Office zostaną wyłonione w konkursie. Ten zostanie ogłoszony na wiosnę przyszłego roku.

Oprócz osobnych biur, organizacje pozarządowe będą mogły korzystać ze wspólnej sali konferencyjnej.

Doskonała lokalizacja

Kolejnym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Cukrowa Office to doskonałe miejsce dla firm i instytucji poszukujących lokali z dala od śródmiejskiego zgiełku, ale z możliwością szybkiego dotarcia do centrum miasta (jedynie w 7 minut),  wyjazdu na drogę A6 i S3. W sąsiedztwie biurowca znajduje się stacja kolejowa Szczecin-Gumieńce, gdzie zatrzymują się pociągi na trasie Szczecin-Berlin oraz wielkopowierzchniowe sklepy – Auchan oraz Decathlon.

Biurowiec Cukrowa Office będzie częścią kompleksu Nowa Cukrownia. Do tej pory na terenie o powierzchni 15 tys. m.kw., położonego pomiędzy ulicami Cukrowa, Południowa i Krygiera, pozwolenie na użytkowanie uzyskało ok. 260 mieszkań, umiejscowionych w czterech budynkach. Do końca tego roku pozwolenie na użytkowanie uzyskają kolejne trzy budynki, a w 2017 roku  – także pięć.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY