Czas kiczowatych sal weselnych mija. Projekt Lubaszka spod kreski MEEKO Architekci jest tego potwierdzeniemPropertyDesign.pl - 10-09-2019 13:00


Budynek weselno-eventowy o nazwie Lubaszka został zaprojektowany w urokliwym miejscu w otoczeniu lasów sosnowych i borów mieszanych w Woli Chorzelowskiej. Teren ten znajduje się na siedlisku programu Natura 2000 pod nazwą Puszcza Sandomierska. To właśnie kontekst o naturalnych walorach krajobrazowych oraz usługowo-gastronomiczno-hotelowy charakter kompleksu Rado Resort stał się tłem dla projektu pracowni MEEKO Architekci.

Nowy obiekt Lubaszka został wybudowany na terenie kompleksu Rado Resort. To miejsce, gdzie można zorganizować wesela, chrzty, komunie, jubileusze i wiele innych imprez.

Budynek Lubaszki został zaprojektowany w nowoczesnym stylu z nawiązaniem do tradycyjnej folklorystycznej zabudowy. Obiekt wykonany został z naturalnych materiałów, nawiązujących do otaczającej go przyrody. Ozdobą bryły budynku jest spadzisty dach z drewnianą więźbą.

Lubaszka zmyślnie wpisuje się w krajobraz parku i lasu, który rozciąga się wkoło Rado Resort. Żeby podkreślić urok okolicy i wkomponować go w wystrój sali Lubaszki, ściany szczytowe budynku są przeszklone, a zieleń parku niemalże wlewa się do bajecznej zabudowy.

Sala bankietowa (taneczna) jest bardzo przestronna − to ponad 500 mkw., które w zależności od potrzeb można podzielić na 2 mniejsze sale. Dodatkowo, budynek ma własne lobby oraz szatnię.

Z sali Lubaszki można wyjść bezpośrednio na tereny zielone. Dzięki temu, podczas imprezy, goście mogą wybrać się na spacer do parku, w którym mogą zaczerpnąć świeżego, leśnego powietrza, zatrzymując się na przystanek na ławeczce.