REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czterometrowa Matka Boska na wieży - tak wyróżni się Mielec?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sty 2017 14:30
Czterometrowa Matka Boska na wieży - tak wyróżni się Mielec?
Wstępna wizualizacja wieży w Mielcu. Fot. UM Mielec

Rio de Janeiro ma swój pomnik Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado. Świebodzin widoczną z daleka figurę Chrystusa. Teraz o swój znak rozpoznawczy stara się Mielec. Na wieży widokowej, która powstać ma w Parku Leśnego Góra Cyranowska, może stanąć figura Matki Boskiej.

REKLAMA

Nie trudno się domyślić, że pomysł władz miasta wzbudził poruszenie wśród mieszkańców i mediów. Nie tyle emocje budzi pomysł budowy 16-metrowej wieży widokowej, ile idea jednego z posłów PiS by na jej szczycie pojawiła się figura Matki Boskiej.

W przetargu, który ogłoszono 29 grudnia (a którego termin składania ofert minął 10 stycznia) miasto uwzględniało możliwość postawienia figury.

"Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wieży widokowej w konstrukcji stalowej o wysokości podestu widokowego na poziomie 16,00 m ponad terenem z możliwością zainstalowania na szczycie figury o wysokości około 4,00 m na terenie Parku Leśnego Góra Cyranowska w Mielcu" - czytamy w dokumentacji przetargowej.

Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Wstępną koncepcję koncepcję wieży przygotowała Ewa Pazdro. Swoją koncepcję na to jak miałaby wyglądać konstrukcja stworzył też lokalny serwis Hej Mielec.

Ideę na projekt wieży widokowej przygotowało także lokalne biuro projektowe Tynk Tank.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY