REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Cztery dni wśród ludzi kreujących przestrzeń, w której żyjemy. Zobacz film o 4 Design Days

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 lut 2016 11:03
Cztery dni wśród ludzi kreujących przestrzeń, w której żyjemy. Zobacz film o 4 Design Days
4 Design Days w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - tu odbyło się pierwsze w Polsce tak wielkie, bogate w treści wydarzenie rynku nieruchomości, architektury i designu. Dyskusje architektów, projektantów, producentów wyposażenia wnętrz i przedstawicieli rynku nieruchomości dotyczyły m.in. przestrzeni, w której żyjemy.

REKLAMA

Organizatorzy na miejsce wydarzenia wybrali Międzynarodowe Centrum Kongresowe - przestrzeń niebanalną, która swoją architekturą tchnęła nowe życie do centrum Katowic i stała się ikoną współczesnego designu. - To miejsce, które się dopiero rozkręca - mówi architekt Tomasz Studniarek. - To niezwykle atrakcyjna przestrzeń, której na Śląsku do tej pory nie było - dodaje architekt Ewa Kuryłowicz.

MCK to tylko jeden z przykładów tego, jak wiele dzieje się w polskiej architekturze. - W Polsce projektuje się najlepszą architekturę na świecie, a ostatnie lata to ogromny postęp w tej dziedzinie - zaznacza Jaume Cassanyer Tosques, architekt, Project Manager, Dział Badań i Rozwoju, Roca Polska.

W czasie 4 Design Days, w trakcie blisko 40 debat, architekci, projektanci i inwestorzy mówili o swoich dokonaniach, koncepcjach, ale także roli designu w rozwoju biznesu. - Design to badanie doświadczeń ludzkich - mówi Witold Załęski, Code Design. - To dyskusja z klientem, użytkownikiem. To badanie trendów, okoliczności  - dodaje.

Architekt Robert Konieczny zwraca uwagę, że najtrudniejsze w pracy architekta to wybrać właściwą drogę. - Trzeba sobie jasno odpowiedzieć na pytanie: co się chce robić w życiu i jak się chce tę architekturę wykonywać - podkreśla.

Po dniach dla biznesu, w ramach 4 Design Days weekend wypełniły dni otwarte. Stoiska ekspozycyjne i wystawy odwiedziło ponad 20 tys. osób. - Znakomici architekci, projektanci, którzy prezentują przyszłość polskiego designu są osobami pełnymi inspiracji. Zabiorę te inspiracje ze sobą! - podsumowuje Nadeem Malik, architekt w Grupie Michael Kors.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl, właściciel 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, głównej debaty o gospodarce Polski Wschodniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY