REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy będą bulwary przy stawach u Scheiblera?

  • Autor: UM Łódź
  • 07 lut 2017 10:13
fot. pixabay.com

Stawy na rzece Jasień i teren Księżego Młyna to bardzo atrakcyjny teren w Łodzi. Władze miasta myślą o ich zagospodarowaniu, w planach m.in. bulwary.

REKLAMA

- Stawy na rzece Jasień i teren Księżego Młyna stanowią bardzo atrakcyjny rejon, w którym inwestują prywatni deweloperzy, a także miasto, które prowadzi kompleksową rewitalizację zabytkowego osiedla. Warto zagospodarować również pobliskie akweny, gdzie mogłyby powstać reparacyjne bulwary, plaża miejska, a może molo. Ale o tym zdecydują łodzianie - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak poinformował dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Robert Warsza, chodzi o kilka hektarów wokół stawów na Jasieniu, które wymagają zagospodarowania. We wstępnych planach zagospodarowania przestrzennego ten obszar przeznaczony został na miejskie tereny zielone, choć na tym obszarze, po zachodniej stronie akwenu znajdują się ogródki działkowe. Jest ich ponad 100 w ramach większego kompleksu prawie tysiąca ogródków pracowniczych, które zajmują 4,5 hektara za al. Rydza Śmigłego.

17 lutego zaplanowano spotkanie warsztatowe w sprawie zagospodarowania akwenów na Księżym Młynie, a wypracowane projekty poddane zostaną konsultacjom społecznym i głosowaniu na platformie UMŁ - Vox Populi - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY