REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy można postawić biurowiec w... 11 dni?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sie 2017 12:10
fot. pixabay.com

Wraz z rozwojem polskiej gospodarki stale rośnie zapotrzebowanie na biura tymczasowe. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na to, by stawiać je samodzielnie z wykorzystaniem technologii modułowej. Dlaczego?

REKLAMA

Okazuje się, że jest to nie tylko najszybsza z metod budowania, ale także taka, która pozwala na daleko idącą personalizację pod konkretne potrzeby. Postawienie nowoczesnego, funkcjonalnego i estetycznego biura o kilkusetmetrowej powierzchni można sfinalizować w zaledwie kilkanaście dni. Dowodem na to są inwestycje zrealizowane przez firmę Touax dla Lidla, Nivea i Volkswagena.

Z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego wynika, że w 2017 roku polskie PKB wzrośnie o 3,4 proc. Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki to m.in. zasługa rozwoju firm w takich miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto czy Poznań.  Nowe zlecenia dla wielu z nich oznaczają konieczność zwiększenia liczby zatrudnionej kadry oraz potrzebę szybkiego przeniesienia się do większego biura. Rosnącemu popytowi starają się sprostać deweloperzy.  W 2016 roku padł rekord – w Polsce powstało aż 800 tys. m kw., nowej powierzchni biurowej, czyli najwięcej w historii tego rynku, a w 2017 roku liczba ta ma jeszcze wzrosnąć.

W wielu przypadkach szybka zmiana biura na takie, które sprosta oczekiwaniom i potrzebom nie jest prosta. To dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na stawiane w okresie przejściowym biur tymczasowych w technologii modułowej.

– Budownictwo modułowe zapewnia zdecydowanie krótszy cykl wykonania inwestycji w porównaniu do przedsięwzięć zrealizowanych przy użyciu konwencjonalnych metod budowania. Dzięki tej technologii możliwe jest wzniesienie budynku w zaledwie kilkanaście dni – mówi Jakub Łazowy, dyrektor handlowy firmy Touax.  – Kontenerowe budownictwo modułowe umożliwia też stawianie obiektów praktycznie w dowolnym miejscu, a następnie przeniesienie ich w inne, gdy zajdzie taka potrzeba – dodaje ekspert.

I tak np. firma Touax ma na swoim koncie tego typu realizacji i to dla firm z różnych branży. Daleko idąca personalizacja pozwoliła firmie na zbudowanie w ekspresowym czasie tymczasowych biur dla firm z tak różnych branż, jak branża handlowa, kosmetyczna czy motoryzacyjna.

Lidl  

Niemiecka sieć sklepów spożywczych potrzebowała przejściowego budynku biurowego na czas budowy budynku zasadniczego. Wyzwaniem przed którym stanął Lidl, był bardzo ograniczony czas na realizację inwestycji, uwarunkowany narzuconymi z góry harmonogramami. Firma postawiła zatem na technologię modułową Touax, dzięki której w Jankowicach pod Poznaniem, w zaledwie 11 dni powstało biuro o powierzchni  2100 m kw. złożone z aż 140 kontenerów. Touax, pracując w trybie zmianowym, prowadził prace konstrukcyjne bez przerwy, 24 h na dobę, angażując w cały proces ok. 100 pracowników.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY