REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy polski rynek komercyjny dojrzewa do modelu Build-To-Suit?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2017 12:27
fot. pixabay.com

Na większości rynków europejskich budowa biur w modelu Build-to-suit to nie trend, to standard. Czy w Polsce ten model ma szansę na rozwój? Zdaniem przedstawicieli firmy Bouygues Immobilier Polska, rynek nad Wisłą jest coraz bardziej otwarty na indywidualne rozwiązania w budownictwie komercyjnym.

REKLAMA

Polski rynek komercyjny dojrzewa do modelu Build-To-Suit (BTS). Firmy, które mają określoną filozofię i sprecyzowane potrzeby oczekują, że biurowiec dostosuje się do nich, a nie oni do niego, jak to ma miejsce w przypadku najmu gotowej powierzchni komercyjnej.

 - Na początku tworzymy tylko główne założenia projektu. To od przedsiębiorców zależy, jak dany biurowiec i przestrzeń wokół niego zostanie ostatecznie zaplanowana. Na kolejnym etapie realizujemy pomysł wspólnie z inwestorem. Aktualnie finalizujemy inwestycję West Point 120 na Ochocie. Poszukujemy do niej dojrzałego najemcy, który będzie chciał partycypować w procesie kreowania komfortowego budynku dostosowanego do potrzeb firmy i jej pracowników – opowiada Łukasz Paryś, dyrektor ds. realizacji projektów biurowych.

Podobne projekty firma realizowała już we Francji. - Zaprojektowaliśmy tam inwestycje m.in. dla Sanofi czy Microsoftu - dodaje Paryś.

Bouygues Immobilier Polska planuje umacniać swoją strategię budowy biur w modelu BTS na polskim rynku, który dzięki rozwojowi różnych sektorów biznesowych, jest coraz bardziej otwarty na indywidualne rozwiązania w budownictwie komercyjnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY