REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy ulicę szczęśliwych ludzi można zaprojektować?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lis 2015 12:47
Czy ulicę szczęśliwych ludzi można zaprojektować?
Warszawa

Jaka będzie warszawska ulica Towarowa w przyszłości? Co zrobić, by mieli na to wpływ przede wszystkim jej mieszkańcy, osoby ją przemierzające czy pracownicy zlokalizowanych przy niej biurowców?

REKLAMA

Rozpoczynają się spotkania warsztatowe: Nowa Towarowa. Do udziału w spotkaniach organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy są zainteresowani przyszłością ulicy Towarowej: zarówno jej mieszkańców i codziennych użytkowników, jak i miłośników Warszawy oraz członków interdyscyplinarnych zespołów projektowych uformowanych w ramach warsztatów Nowa Towarowa. Ich zdanie zostanie wzięte pod uwagę przy planowaniu przestrzennym i projektowaniu nowego kształtu ważnego fragmentu Warszawy. Podczas warsztatów uczestnicy będą wspólnie próbować odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by z Towarową było związanych więcej szczęśliwych ludzi.

Współtwórcy projektu Nowa Towarowa zapraszają do Muzeum Woli w dwóch terminach: 26 listopada o godz. 17:00 i 28 listopada o godz. 12:30. Każde ze spotkań będzie przebiegać według innego scenariusza – warto zatem wziąć udział w warsztatach dwukrotnie. Dodatkowo: 28 listopada o godz. 10:00 organizatorzy zapraszają na spacer historyczny po ulicy Towarowej, na który zainteresowanych zabierze Hanna Nowak-Radziejowska, kierowniczka Muzeum Woli. Zbiórka przy ul. Srebrnej 12.

– Wspólnie, na równych prawach, zastanowimy się nad kierunkiem zmian – przekonuje Jan Wiśniewski z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, współorganizator warsztatów. Wynegocjujemy wizję „Towarowej idealnej” i zastanowimy się, co należy zrobić, by ta wizja się zrealizowała – dodaje.

Zebrane pomysły, rekomendacje i propozycje rozwiązań złożą się na tzw. plan społecznościowy, który służyć będzie jako pomoc i inspiracja przy dalszych pracach związanych z kształtowaniem nowego projektu zagospodarowania przestrzeni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY