REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy w Poznaniu powstanie tor wrotkarski?

  • Autor: UM Poznań
  • 08 lis 2016 15:54
Czy w Poznaniu powstanie tor wrotkarski?
fot. pixabay.com

W parku Kasprowicza, gdzie straszy niedokończona budowa lodowiska miał powstać tor wrotkarski, tak zdecydowali mieszkańcy głosując w budżecie obywatelskim. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie zostanie tam wybudowany. A nawet nie wiadomo czy w ogóle gdziekolwiek powstanie.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, inwestycja Centrum Sportów Wrotkarskich przy Arenie to efekt rozstrzygnięcia zeszłorocznego Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Powstanie takiego obiektu uzyskało poparcie głosujących i w jego efekcie 1,5 mln zł miało zostać przeznaczonych na budowę toru. W planach była budowa toru wrotkarskiego o długości 200 metrów i szerokości 8 metrów.

PIM rozpoczął przygotowania do inwestycji i ogłosił przetarg na projektanta obiektu, jednak nie został on rozstrzygnięty, bo dwie firmy, które się zgłosiły podały... dokładnie taki sam koszt projektu co do złotówki. To jednak nie jedyna trudność w zrealizowaniu toru wrotkarskiego, chodzi o 1,5 mln zł. jaki na niego przeznaczono, która to kwota wystarczy jedynie na uprzątnięcie i przygotowanie placu budowy. Tymczasem budowa podobnego obiektu we Wrocławiu kosztowała 6,2 mln zł., niemal na pewno miasto musiało by więc sporo dołożyć do tej inwestycji - podaje portal miejski Poznania.

Ostateczną decyzję, o tym, czy powstanie Centrum Sportów Wrotkarskich podejmie prezydent Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY