REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czym zachwyca Jurowiecka?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 wrz 2016 11:08
Czym zachwyca Jurowiecka?
Galeria Jurowiecka

Już niebawem minie rok od otwarcia Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. Obiekt jest jednym z kandydatów do zwycięstwa w konkursie Prime Property Prize. Inwestorzy i architekci tłumaczą, dlaczego.

REKLAMA

Unikalny koncept połączenia centrum handlowego z hotelem i nowoczesny design to wyróżniki tej inwestycji.

Galerię Jurowiecka otworzono w październiku 2015 roku, zaś w maju 2016 swoją inaugurację miał hotel Ibis Styles połączony bezpośrednio z Galerią, oferujący nocleg w 129 ciekawie zaaranżowanych pokojach. Hotel dysponuje także 14 salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650 m kw. Całość kompleksu tworzy nowoczesną bryłę usytuowaną w centrum Białegostoku u zbiegu al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i ul. Jurowieckiej. W okresie od otworzenia Galerię odwiedziło już ponad 3 mln osób.

- Dbamy o ciągły rozwój Galerii i dokładamy wszelkich starań, aby zarówno klienci jak i najemcy czuli się u nas dobrze. Przeprowadziliśmy szereg akcji promocyjnych. Nawiązujemy współpracę z instytucjami zewnętrznymi jak: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Fundacjami: Białystok Biega, Pomóż Im, organizujemy wystawy. Odwiedzalność galerii stale rośnie. Od początku jej istnienia do chwili obecnej wzrosła o 30 proc procent (biorąc pod uwagę wynik po pierwszym miesiącu istnienia obiektu). Jest to dowodem na to, że obecność Galerii Jurowiecka i jej działania wrastają w tkankę miejską Białegostoku i jego życie społeczne - mówi dyrektor obiektu Adam Białomyzy.

Właścicielom Galerii, Przedsiębiorstwu Budowlanemu Konstanty Strus, przyświecała idea wykreowania przestrzeni łączącej mieszkańców, otwartej na ich potrzeby. Brak jakichkolwiek barier architektonicznych zachęca do odwiedzenia przestrzeni Galerii i przyległego do niej zielonego terenu przez rodziny z dziećmi, osoby starsze i niepełnosprawne.

Usytuowanie Galerii w ruchliwym, żywym punkcie miasta, w naturalny sposób przekształca przyległy do niej plac w dogodne miejsce spotkań, uzupełniając w naturalny sposób lukę w przestrzeni. Co równie istotne, charakterystyczna fasada budynku stanowi punkt orientacyjny, zwłaszcza dla odwiedzających miasto gości, co w połączeniu z bliskością projektowanych bulwarów nad rzeką Białą, nadaje całemu założeniu otwarty charakter, zachęcając do eksplorowania samej Galerii, jak przyległej do niej części miasta. Z ostatniej kondygnacji Galerii można podziwiać panoramę Białegostoku. Wszystko to, znacząco przyczynia się do podniesienia społecznej wartości miejsca.

- Kompleks galerii został ukształtowany tak, aby pogodzić dwie funkcje wymagające odmiennego podejścia – handlowo-usługową i hotelową. W formie budynku starano się wyrazić zarówno jego centralną lokalizację w mieście i wynikającą z tego konieczność stworzenia elewacji korespondującej z innymi od strony ul. Jurowieckiej jak i bliskość rzeki narzucającą organiczne formy. Bryłę budynku ukształtowano różnicując jej wysokość, przy wykorzystaniu takich materiałów jak jasno szary piaskowiec, szkło, tynk i aluminium. Budynek w parterze został otwarty poprzez zastosowanie szklanych witryn. W wystroju wnętrza zaś wykorzystano kontrastowe barwy biel i czerń ocieplając je elementami drewnianymi - komentuje Marek Bulak, odpowiedzialny za projekt.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY