REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dach OVO Wrocław prawie gotowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 wrz 2015 15:45
Dach OVO Wrocław prawie gotowy
fot. OVO Wrocław
Dach OVO Wrocław prawie gotowy
Dach OVO Wrocław prawie gotowy
Dach OVO Wrocław prawie gotowy
Dach OVO Wrocław prawie gotowy
Dach OVO Wrocław prawie gotowy

Cały kompleks OVO Wrocław tętni pracą, z których większość prowadzona jest wewnątrz budynku. Ale również na zewnątrz widać ogromne postępy. Do zakończenia corianowej elewacji pozostało już niewiele, a dach już jest gotowy w 90 proc. Kompleks zaprojektowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture.

REKLAMA

Na kondygnacjach podziemnych zakończyło się kafelkowanie głównej kuchni pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, a także innych pomieszczeń technicznych. Obecnie wstawiane są tam potężne komory chłodnicze.

Pietra hotelowe – pierwsze i drugie – mają gotowe okna i trwają tam prace wykończeniowe. Na piętrach trzecim i czwartym kończy się tynkowanie. Na wyższych kondygnacjach trwa montaż stolarki okiennej, a równolegle postępują prace tynkarskie.

­- Wykonane zostały przyłącza wodne i kanalizacyjne, a w najbliższym czasie planujemy wykonanie przyłącza ciepłowniczego – mówi Marcin Kaznowski, manager projektu OVO Wrocław. – Do końca zbliżają się prace na dachu, który jest już gotowy w 90 proc.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław zaprojektowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture. W jednej bryle połączyła wiele funkcji, m.in. apartamenty i penthouse’y, biura, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, lokale handlowo-usługowe, centrum fitness z basenem i kasyno.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY