REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 lis 2016 12:55
Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei
The Ray. Projekt: Maison Edouard François, ABC Architectes. Fot. Maison Edouard François
Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei
Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei
Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei
Dawny stadion piłkarski oazą zieleni w Nicei

Architekci francuskiego studia Maison Edouard François we współpracy z pracownią ABC Architectes wygrali konkurs na zagospodarowanie okolic dawnego stadionu piłkarskiego w Nicei The Ray.

REKLAMA

The Ray, projekt rewitalizacji dawnego stadionu piłkarskiego, nazywany jest zielonymi płucami Nicei. Rośliny oplatają fasady i balkony apartamentowców. Na ich dachach kwitną ogrody.

Okolica jest w trakcie wielkiej rewitalizacji, która obejmuje 300 nowych budynków i zagospodarowanie powierzchni sześciu tysięcy metrów kwadratowych sklepami, parkingami i ogrodami.

Projekt ma stworzyć pomost między mocno zurbanizowaną okolicą po stronie ulicy Gorbella Boulevard a częścią rekreacyjną, czyli przyszłym parkiem The Ray. Architekci inspirowali się krajobrazem Nicei i architekturą miasta, czyli gęstą zabudową, w której dominuje biały kamień i drewno. Aby stworzyć jednolitą stylistycznie przestrzeń, niektóre z budynków będą nawiązywały do starych fasad istniejących domów.

Projektanci połączyli gęstą miejską zabudowę z zielenią przyszłego parku Ray oplatając budynki mieszkaniowe roślinami specjalnie dobranymi pod względem wytrzymałości i zapachu. Zieleń pokrywa fasady i balkony apartamentowców. Na wszystkich dachach, w nawiązaniu do nicejskiego pejzażu, urządzono ogrody.

Część budynków będzie się wznosić na specjalnych słupach, by maksymalnie wyeksponować naturę i jednocześnie stworzyć publiczną zieloną przestrzeń służącą rekreacji mieszkańców.

Po stronie Gorbella Boulevard zabudowa zyska typowo miejskie oblicze. Budynki nawiążą architekturą do już istniejących. W dzielnicy znajdą się m.in. dwupiętrowe lofty, które będą sprzedawane w standardzie do indywidualnego wykończenia.

Na cześć pochodzącego z 1927 roku stadionu The Ray, w projekcie przewidziano rzeźby, fotografie i instalacje artystyczne przedstawiające słynnych sportowców i ważne wydarzenia sportowe. Zakończenie projektu planowane jest na 2017 rok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY